Přejít k obsahu

 

AIESEC Plzeň

AIESEC Plzeň je jednou z poboček největší mezinárodní organizace řízené studenty. Hlavní činností je rozvoj členů a zprostředkování zahraničních odborných stáží. A to jak na straně českých studentů, kteří odjíždějí na stáže do celého světa, tak na straně studentů přijíždějících do České republiky. Na stáž mohou vyjet vysokoškolští studenti až do dvou let po ukončení studia.


Pro studenty, kteří studují Fakultu pedagogickou Západočeské univerzity v Plzni nabízí dva programy:

  • Global Citizen (krátkodobé rozvojové stáže)
  • Global Talent (dlouhodobé pracovní stáže)

Global Citizen spojuje dvě velmi důležité potřeby naší generace – neustálou potřebu se rozvíjet a touhu po nezapomenutelných zážitcích. Global Citizen umožňuje získat mezinárodní dobrovolnickou zkušenost a vytváří příležitost se rozvíjet a přitom pracovat na posilování jednotlivců, komunit i organizací.Soustřeďujeme se na projekty s přímým sociálním dopadem a dlouhodobě udržitelným řešením. Jako stážista máš možnost žít 6 – 12 týdnů v cizí zemi a při jejím objevování objevit sebe sama – najít svou vášeň a bojovat se svým strachem.V dnešní době, kdy tvůj denní šálek kávy je pravděpodobně dovezen z Jižní Ameriky, tvoje oblečení bylo dost možná vyrobeno v Asii a tvůj spolužák je výměnný student ze Spojených států, je téměř nevyhnutelné mít mezinárodní zkušenost v době studií.S námi máš příležitost nahlédnout do světa kolem sebe a můžeš tak změnit svůj dosavadní pohled na život.Jako účastník Global Citizen máš na výběr z různých typů dobrovolnických zkušeností. Můžeš pracovat s neziskovými organizacemi nebo na projektech, které se zaměřují na kulturní porozumění, ekonomický růst, kariérní rozvoj a jazykovou gramotnost.

Důležité informace:
  • AJ na komunikativní úrovni
  • student VŠ (nebo absolvent do 2 let po studiu, do 30 let)
  • poplatek za zprostředkování: 4990,-
  • účastník si hradí náklady spojené s dopravou do země
  • na stáži má účastník zajištěné ubytování, ve většině případů i základní stravu
 
 

Global Talent je mezinárodní profesionální program, skrz který dostaneš příležitost k osobnímu a profesionálnímu rozvoji prací v zahraniční společnosti, organizaci nebo instituci.

V současné době je konkurence na pracovním trhu opravdu velká. Příliš mnoho lidí soutěží o příliš málo pracovních pozic a alespoň minimální praxe je při ucházení o místo samozřejmostí. Proto mají absolventi problém s nalezením práce, která by odpovídala jejich oboru a proto je nezaměstnanost mladých velmi vysoká. Je potřeba, aby se mladí lidé odlišili od svých vrstevníků a stali se tak atraktivnějšími na pracovním trhu. V dnešní době společnosti a instituce vkládají stále více do mezinárodních vztahů, a to nejen za účelem podnikání a většího výdělku, ale také aby se od ostatních naučili rozvoji. V tomto kontextu jsou lidé s mezinárodní profesionální zkušeností nedocenitelní.

Využitím příležitosti, kterou tento program nabízí, uděláš první krok k úspěšné kariéře. Díky výhodám, které nabízí, se tento program stává tvým kariérním startem. Většina příležitostí, které nabízíme, jsou z oblasti obchodu, marketingu, výuky a oblasti IT.

Důležité informace:
- AJ na úrovni minimálně B2
- další jazyk(y) výhodou
- student VŠ alespoň s Bc. titulem (nebo absolvent do 2 let po studiu, do 30 let)
- poplatek za zprostředkování: 8990,-
- účastník si hradí náklady spojené s dopravou do země
- na stáži účastník pobírá plat, který je koncipovaný tak, aby si z něj mohl stážista hradit ubytování a stravu

 

Patička