Adaptační a seznamovací kurz pro studenty 1. ročníku FPE 13. - 15. 9. 2019

Druhý zářijový víkend proběhl v Plasích první studentský seznamovací kurz pro první ročníky – AMOS. Adaptační MOtivační Seznamovací kurz AMOS vznikl jako studentský projekt za přispění studentů z iniciativy Otevřeno Plzeň, kteří se rozhodli podpořit své spolužáky a podat jim pomocnou ruku při nástupu na vysokou školu.

Studenti si užili prodloužený víkend nabitý informacemi a seznamovacími, teambuildingovými a zájmovými aktivitami. První den se kurzu zúčastnil také někdejší děkan Miroslav Randa a proděkan Vladimír Sirotek a osobně uvítali nové studenty pedagogických oborů. Informační blok byl rozdělen na dvě části. První se odehrávala v režii studentů a druhé se zhostilo Informační a poradenské centrum ZČU. Na pořadu byl také jazykový workshop pod vedením Dity Macháčkové a jejího řeckého studenta. Zatímco si studenti zkoušeli první řecká slovíčka, venku už se chystala grilovačka. Páteční večer pak proběhl v příjemné atmosféře za doprovodu kytar a zpěvu.

V sobotu dopoledne studenty čekala fotorally. Týmy dostaly mapu a seznam záchytných bodů a pustily se do lovu fotografií a do plnění netradičních úkolů. Musíme podoktnout, že se v nich rozhodně nezapřou básnické vlohy, stejně jako nadšení a smysl pro humor. Odpoledne si mohli studenti vybrat volitelné aktivity dle svých oborů nebo zájmu. Připravený pro ně byl výtvarný či dramatický workshop, netradiční sporty, turistický výlet naučnou stezkou s (ne)oficiální zastávkou v místním pivovaru a prohlídka kláštera v Plasích. Zbytek odpoledne byl věnován volnému programu, sportu a informačnímu bloku pod vedením IPC ZČU. Večer pak studenty čekala neohlášená soutěž o nejlepší masku. V rámci improvizace jsme byli svědky opravdu nečekaných a zábavných kreací. Po vyhlášení fotorally si mohli studenti užít sobotní večer po svém. Někteří chroupali popcorn u filmového plátna, jiní se rozhodli navázat na předchozí večer a sesedli se s kytarou a písní na rtu kolem ohně a dojídali špekáčky (a hrálo se až do rána!). Ty neúnavné pak čekal pubkvíz nebo společenské hry dle vlastního výběru. Po celou dobu kurzu si mohli studenti nechávat vzkazy v obálkách, které byly v neděli ráno už opravdu nadité. I AMOS si pár vzkazů vysloužil. Podle reakcí soudíme, že se studentům na seznamovacím kurzu líbilo, a my už se nemůžeme dočkat dalšího ročníku, který bude jistě zase o něco lepší!

Závěrem se sluší poděkovat všem skvělým účastníkům kurzu a popřát jim do studia jen to nejlepší. Pokud budou plnit studijní výzvy se stejným nadšením, jaké na kurzu ukázali, pak na ně čeká jeden úspěch za druhým.

Odkaz na album, kde budou postupně fotky z kurzu, je k dispozici zde.

Za studenty z řad organizátorů Helena Zemanová a Kateřina Železná

03.10.19