Přejít k obsahu

Pozvánka na film Generace N: Deutschböhme

Absolventka katedry CBG, Veronika Kupková, v úterý 5. 12. 2017 představí svůj česko-německý dokumentární film “Generace N: Deutschböhme”.

Film se zabývá tematikou Sudet a historií i současností česko-německých vztahů. Vystupují v něm čtyři pamětníci-rodáci z Krušnohoří, kteří s týmem třicátníků sdílejí svoje životní příběhy. Dva z aktérů museli v roce 1945 svůj domov opustit, stejně jako 2,5 mil. dalších českých Němců. Další dva pamětníci představují ty, kteří směli v Sudetech po válce zůstat. Jak je zasáhla „velká politika“? Jak se žilo ve společnosti, kde nebyli vítaní? Jak se vyrovnali se svojí „migrační“ zkušeností a jak vnímají osudy dnešních „migrantů“? Kde se cítí doma a jak se stali součástí projektu „Generace N“? Odpovědi na tyto otázky zjistíte v úterý odpoledne na CBG!

Autorka byla za svůj film v letošním roce oceněna prestižní Česko-německou novinářskou cenou. Promítání filmu i diskuse k tématu proběhne od 14:50 na CBG, v budově FPE na Chodském náměstí (vchod přes dvůr z budovy Klatovská), v učebně CH 308. Přijměte tedy naše pozvání a přijďte se na film podívat a popovídat si o problematice, která je i v současné době stále aktuální a své místo má bezesporu i ve výuce a vzdělávání.

VELKÝ TISK_PLAKÁT_Premier zcu04.12.17

Zpět na seznam aktualit

Patička