Přejít k obsahu

Nabídky / podporujeme ...

 • Stáž v Českém centru Vídeň je vhodná pro studenty nebo budoucí čerstvé absolventy FF, FEK, FDU nebo FPE (pro obor němčina). Grant z programu Erasmus+ bude 699 EUR na měsíc.

  V případě zájmu pošlete možný termín stáže a strukturovaný životopis (v češtině) spolu s motivačním dopisem (v němčině) paní Michaele Dermauw: dermauw@czech.cz (v kopii na: binova@rek.zcu.cz) nejméně měsíc před začátkem stáže. Přijetí na absolventskou stáž musí být českým centrem potvrzené ještě v době studia na ZČU.

  Výjezdy na stáže v rámci Erasmu+ už jsou povolené samozřejmě za dodržení legislativních a bezpečnostních opatření v ČR a v cílové zemi.české centrum víden
 • Gymnázium a Střední odborná škola, Plasy
  nabízí pracovní uplatnění absolventce/absolventu pedagogické fakulty aprobace český jazyk - německý jazyk– anglický jazyk – historie i samostatně, popřípadě studentce/studentu vyššího ročníku zmíněných aprobací/předmětů pro školní rok 2020/2021. Nejedná se o záskok.

  Kontakt:
  Mgr. Petra Poláková
  Gymnázium a SOŠ, Plasy
  723641588
  polakova@gsplasy.cz

 • Bärnau
 • Výstava Jana ze Žatce (Johannese von Schüttwa / Tepl) na vnější fasádě CeBB | prosinec - únor

  Výstava Jana ze Žatce představuje život a dílo autora "Oráče z Čech". Dílo vytvořené ve 14. století je jedním z prvních v německém jazyce. Výstavu poskytl k dispozici spolek Mikuláš z obce Šitboř, který se věnuje ochraně zdejších zřícenin kostela sv. Mikuláše a zachování památky Jana ze Žatce, který se ve Šitboři narodil.

  ►Další informace k výstavě naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15754724151153.html>  Výstava Jamming | CeBB | do 21. 1. 2020

  Jamming je experimentální výtvarný projekt, ve kterém společně tvoří umělci s mentálním hendikepem a umělci postižení akademickým vzděláním.

  Hlavním konceptem projektu je přenést princip společných hudebních improvizací – tzv. jam session - do malířství. Jde o pokus prolomit bariéry na různých frontách.

  Připojte se a vyzkoušejte to! Poté se koná vernisáž výstavy.

  Projekt Jamming byl vytvořen v roce 2014 v Praze a v současné době ho řídí holandský umělec Otto Kouwen a pražské umělecké sdružení Barvolam. Obrázky z projektu byly představeny v roce 2017 v centru současného umění DOX v Praze.

  ►Další informace nalezne na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15725330683279.html>


  Cesta za kulturou do Prahy – Návštěva divadelního představení Fidelio | 18. 1. 2020
  Sezónu KulturTour 2020 započne Centrum Bavaria Bohemia a Bavaria Bohemia e.V. návštěvou operního představení v Praze. Tento rok je věnován Ludwigu van Beethovenovi, jehož 250. narozeniny se slaví po celém světě. Zároveň se bude konat znovuotevření Státní opery Praha, která byla kvůli rozsáhlým rekonstrukcím uzavřena na více než tři roky. Před samotným operním představením se v 17 hodin uskuteční v restauraci Ambasador Zlatá husa v centru Prahy společná večeře.
  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/redaktion/details/15748556494642.html>  Odpoledne lidových tanců a hudby | CeBB | 26. 1. 2020 | 14 – 17 hod.
  Česko-bavorské odpoledne lidových tanců má v Centru Bavaria Bohemia dlouhou tradici. Již po čtrnácté se mohou milovníci hudby a tance těšit na pravou lidovou hudbu a příležitost si zatančit. V letošním roce přivítáme „Pošumavskou dudáckou muziku“, kapelu „ Z´s“ a „Taneční skupinu ze Schönsee s muzikanty z Dietersdorfu“.
  Lidová kapela "Pošumavská dudácká muzika" vznikla v roce 1989 ve Strakonicích. V kapele hrají hudebníci z okolí Strakonic, Šumavy a šumavského podhůří, kteří vycházejí ze staré české tradiční dudácké muziky.
  Trio „Z´s“ se štajerskou harmonikou, s melodickou charakteristikou akustické kytary a se speciálním doprovodem kontrabasu a barytonu má neobvyklé bavorské jméno - Z´s: ziacha´d - zupfer´d - zünftig! (označující tahání harmoniky, mačkání strun a rozjařenost a veselí)
  Lidová taneční skupina Schönsee s více než šedesátiletou tradicí, jež má v současnosti 20 aktivních členů. Ti se v pravidelných intervalech scházejí, aby rozhýbali své nohy při mnoha slavnostních aktivitách. Ať už budete tančit či se jen dívat, bude to bezesporu příjemné odpoledne, kdy se členové spolku Bavorska Bohemia e.V. postarají o celkovou pohodu českými koláči a točeným pivem z pivovaru Schlossbrauerei ve Fuchsbergu.
  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15750604366770.html>


  Představení knihy Zdeňka Procházky a Miroslava Vetráka: CESTAMI KRAJÁNKŮ ANEB PUTOVÁNÍ PO MLÝNECH A VODNÍCH PROVOZECH NA TACHOVSKOU A STŘÍBRSKU – díl III. – pravostranné přítoky Mže a vodní toky, které pramení v Českém lese | CeBB | 18 hod.
  Zdeněk Procházka je historik, spisovatel a zakladatel Nakladatelství Českého lesa v Domažlicích. Více než 25 let se zabývá česko-německými příběhy ze svého regionu. Publikace navazuje na dva předchozí díly a provází čtenáře krajinou podél řek Úhlavka a Mže, kde se nacházely vedle obilných mlýnů i brusírny a leštírny skla, hamry, pily a papírny. Z těchto kdysi důležitých hospodářských provozů dnes zbývá jen málo- prorostlé zbytky zdí, pozůstatky skla a vodních příkopů. Publikace, která vznikla s podporou Česko-německého fondu budoucnosti obsahuje tisíc vyobrazení a historických i současných fotografií. U každého hesla je uvedeno německé resumé, stejně tak popisky jsou dvojjazyčné.
  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15750606058686.html>  [cid:image011.jpg@01D5CAF5.984F4DB0]  Výstava Jana ze Žatce (Johannese von Schüttwa / Tepl) na vnější fasádě CeBB | prosinec - únor

  Výstava Jana ze Žatce představuje život a dílo autora "Oráče z Čech". Dílo vytvořené ve 14. století je jedním z prvních v německém jazyce. Výstavu poskytl k dispozici spolek Mikuláš z obce Šitboř, který se věnuje ochraně zdejších zřícenin kostela sv. Mikuláše a zachování památky Jana ze Žatce, který se ve Šitboři narodil.

  ►Další informace k výstavě naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15754724151153.html>  122. Deutsch-Tschechischer Stammtisch | Schönsee, Pizzeria La Strada |5. 2. 2020 |19 hod.

  Většina lidí označí za své nejoblíbenější roční období jaro či léto, kdy je teplo a příroda se začíná probouzet. Avšak i zima a vše co s ní přichází má své nepopiratelné kouzlo. Příroda odpočívá, část stromů i zvířat přezimuje a lidé v teple svého domova popíjejí teplý nápoj. Ačkoliv mnozí zmírní s příchodem zimy své tempo, započne s prvním sněhem a mrazem také období nabízející širokou škálu mj. i sportovních aktivit. Na 122. štamtiši si společně budeme povídat o krásách zimy o vzpomínkách na zimní radovánky v našich dětství, ale i o zimě letošní.

  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15786661668864.html>  Vernisáž a výstava „Významní Češi - Mezi jazykem, národem a státem 1800-1945“ od spolku Adalberta Stiftera | CeBB | 6. 2. 2020 | 18 hod.

  Tato výstava je pokračováním výstavy „Narozeni v Čechách a na Moravě – u nás (ne)známí? Dvanáct vybraných obrazů života “. Jedná se o 14 bannerů prezentující vybrané osobnosti a jejich kořeny. Současnou výstavu tvoří 15 známých českých osobností. Důraz je kladen na jejich vztah k německému jazyku a kultuře, jakož i k habsburské monarchii. Prezentováni budou: Tomáš Baťa, Karel Čapek, Ema Destinová – Emmy Destinn, Antonín Dvořák, Jaroslav Hašek, Leoš Janáček, Josef Jungmann, František Křižík, Josef Lada, Karel Hynek Mácha, Tomáš Garrigue Masaryk, Alfons Mucha, Božena Němcová, František Palacký, Bedřich Smetana. Úvodního slova k výstavě se ujme sám její autor, kulturní referent pro české země spolku Adalberta Stiftera, Dr. Wolfgang Schwarz.

  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15786665258197.html>  12. reprezentační a kulturní česko-německý ples | Beseda, Plzeň | 8. 2. 2020 | od 20 hod.
  V sobotu 8. 2. 2020 se ve spolupráci s agenturou Excellent Plzeň uskuteční 12. reprezentační a kulturní česko-německý ples v nádherném sále Měšťanské besedy v Plzni. Od ledna 2009 jsou každoroční kulturní a reprezentační plesy společenským vrcholem partnerství mezi Plzeňským krajem a Horní Falcí. Každý rok se z plesu těší na 500 hostů, včetně mnoha čestných hostů, kteří zastupují politický, ekonomický a kulturní život v obou sousedních regionech.
  Předprodej vstupenek je možný u paní Susanne Setzer: susanne.setzer@cebb.de<mailto:susanne.setzer@cebb.de>
  8. února 2020 v Besedě v Plzni
  Cena vstupenky na parket 37,00 EUR,
  Balkon 33,00 EUR
  Sleva 5,00 EUR pro členy spolku Bavaria Bohemia e.V .
  Autobus na ples odjíždí v 17:00 hod. z města Oberviechtach a v 00:30 hod. z Plzně zpět (15,00 EUR na osobu).
  Předprodej probíhá u paní Susanne Setzer, susanne.setzer@cebb.de<mailto:susanne.setzer@cebb.de>.
  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15784937304341.html>  Jazykový kurz pro pokročilé VII | CeBB | 15. 2 a 16. 2.2020 | 9:00 – 16:00 hod.

  Kurz pro pokročilé je určen všem, kteří již navštěvovali začátečnické kurzi a chtějí prohloubit své znalosti českého jazyka.
  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15790120348765.html>

  Termíny jazykových kurzů českého jazyka pro rok 2020

  o 14./15. březen (Kurz pro začátečníky)

  o 21./22. březen (Kurz pro pokročilé VIII)

  o 25./26. duben (Kurz pro začátečníky)

  o 16./17. květen (Kurz pro pokročilé IX)

  o 13./14. červen (Kurz pro pokročilé)

  o 27./28. červen (Kurz pro pokročilé II)

  Další informace ke Kulturním Toulkám Vám ráda poskytne Susanne Setzer (e-mail susanne.setzer@cebb.de<mailto:e-mail%20susanne.setzer@cebb.de> / tel. 00420 9674 924 879). Více informací naleznete na webových stránkách http://www.bbkult.net/redaktion/details/15486860658413.html.


  Spolek Bavaria Bohemia e.V. se zasazuje o dobrou kulturní spolupráci mezi Čechami a Bavorskem. Téměř 500 členů a dobrovolníků již podporuje jeho práci. Neváhejte a staňte se také členem!
  ► Informace ke členství<http://www.bbkult.net/redaktion/details/12829116020301.html>  Mnoho členů spolku Bavaria Bohemia zastává na čestné bázi nenahraditelnou práci pro česko-bavorské porozumění: zajišťují chod CeBB o víkendech a spoluorganizují kulturní akce. Tímto jim všem srdečně děkujeme. Noví členové jsou srdečně vítáni! Prosíme Vás, abyste se na nás obrátili, pokud byste měli zájem o tuto dobročinnou činnost. Pokud byste rádi pomáhali během našich kulturních akcí, kontaktujte prosím Gabi Dlubal (gabriele.dlubal@dlubal.com<mailto:gabriele.dlubal@dlubal.com>, tel. 0049 176 390 111 46), pokud byste o tyto víkendové služby měli zájem, obraťte se poté na Kamilu Spichtinger (Camilla.chytil@web.de<mailto:Camilla.chytil@web.de>, tel. 0049 151 221 910 12).  O finanční podporu CeBB se stará kulturní nadace Bavaria Bohemia, která svým příspěvkem významně naši činnost podporuje. Více informací o Kulturní nadaci Bavaria Bohemia se dočtete v informačních letácích v místnosti bb-info.
  Centrum Bavaria Bohemia je od roku 2016 z pověření bavorského Ministerstva kultury oficiálním Koordinačním místem pro česko-bavorskou kulturní spolupráci. CeBB je poskytovatelem kontaktů významných kooperačních partnerů, odpovídá na otázky v oblasti přeshraniční kulturní výměny a informuje o možnostech přeshraničních dotací.
  ► Aktuálně zveřejněné nabídky<http://bbkult.net/redaktion/2015-pilsen-aktuell.html> na webových stránkách bbkult.net

 • praggest
 • Masarykova základní škola Klatovy, tř. Národních mučedníků 185 přijme učitele, učitelku německého jazyka (pro 2. stupeň ZŠ)- úvazek 1,00; nástup možný od 1. prosince 2019, případně od 1. února 2020 – druhé pololetí školního roku 2019/2020.

  Požadavek na vzdělání – dle zákona č.563/2004 Sb. (o pedagogických pracovnících), v platném znění.

  Nástupní plat 28 630 Kč – dle tabulek 12. platová třída + zařazení podle stupně. Perspektivní zaměstnání do budoucna – smlouva na neurčito; moderní vybavení školy; obědy ve školní jídelně, vstřícný kolektiv.

  Informace na tel. 604 576 412, salvetrova@maszskt.cz nebo skola@maszskt.cz – Emilie Salvetrová (ředitelka školy).

 • Máme pro Vás skvělou nabídku práce učitele na 1. stupni ZŠ poblíž Klatov. Hledá se učitel českého jazyka, který ale ovládá němčinu nebo angličtinu, aby se mohl domluvit i se svými kolegy. Jedná se o školu typu Marie Montessori. Více informací v přiloženém letáčku:

skenování0001

Patička