Přejít k obsahu

Nabídky / podporujeme ...

 • spoj to
 • Am 25. Mai 2019, wird Pilsen für einen Tag zur Hauptstadt der deutsch-tschechischen Nachbarschaft. Dann findet dort nämlich unsere Nachbarschaftsfeier dasFest statt.

  Warum gerade Pilsen? Die Pilsner Region und ihre Hauptstadt sind ein Beweis dafür, wie bunt, attraktiv und lebendig die Beziehungen zwischen Deutschen und Tschechen heute sind. Darüber hinaus ist unsere Nachbarschaftsfeier mit dem Europäischen Tag der Nachbarschaft verbunden, den die Menschen in Pilsen traditionell mit kleinen Straßenfesten in der ganzen Stadt feiern.

  Kommt nach Pilsen und unterstützt die Idee einer guten Nachbarschaft! Mit guten Nachbarn lebt es sich immer besser :-)

  Und was haben wir alles für euch vorbereitet?

  Auf unserer Nachbarschaftsfeier in Form eines Straßenfestes werdet ihr erleben, wie Nachbarn aus den unterschiedlichsten Regionen Deutschlands und Tschechiens feiern können.

  Außerdem könnt ihr eine ganze Reihe bewährter Aktivitäten aus der deutsch-tschechischen Welt kennenlernen: künstlerische Workshops, Debatten, Theater- und Tanzvorstellungen sowie dutzende deutsch-tschechischer Projekte aus nächster Nähe. Kinder können sich zudem auf verschiedene Kreativ-Werkstätten freuen.

  Einzigartig ist auch die Möglichkeit, an einem Wettbewerb im Strohballenrollen teilzunehmen, zu dem sich die breite Öffentlichkeit anmelden kann. Bewohner wie Besucher Pilsens können hierbei die Atmosphäre des beliebten Berliner Strohballenrollens erleben, das seine Entstehung böhmischen Exilanten nach der Schlacht am Weißen Berg von 1620 verdankt.

  Und was ist das Hauptanliegen dieses Rollens? Ziel ist es nicht nur, mit gemeinsamen Kräften den Strohballen so schnell wie möglich über die Ziellinie zu schieben. Wer gewinnen will, muss dabei auch Eleganz und Grazie aufweisen. Ein passendes Kostüm stärkt dabei den Teamgeist und erfreut das Publikum.

  Bei einer so großen Feier darf Live-Musik natürlich auf keinen Fall fehlen. Weitere Highlights des ganztägigen, vielfältigen Programms sind die Auftritte von Alice Francis ("Miss Flapperty") und ihrer Neoswing-Band sowie der populären tschechischen Gruppe Mydy Rabycad, aber auch weiterer beliebter Interpreten und talentierter Nachwuchsmusiker aus Deutschland und Tschechien.

  Habt ihr eine interessante Projektidee? Würdert ihr sie gerne umsetzen und sucht noch einen deutschen oder tschechischen Partner, der euch dabei hilft? Fehlen euch jedoch das Know-How oder die finanziellen Mittel? Dann kommt zu unserem Vernetzungstreffen. Hier erfahrt ihr, wie der Zukunftsfonds euer Vorhaben unterstützen kann. Ihr könnt euch von anderen inspirieren lassen und findet dort vielleicht auch einen neuen Projektpartner. Die Teilnahme ist kostenlos, Fahrtkosten können nach Absprache übernommen werden. Mehr Informationen findet ihr hier und im Anhang. Meldet euch schnell an, die Teilnehmerzahl ist begrenzt!

  Der beliebte Pilsner Parkgürtel wird am 25. Mai zum Symbol von fast elftausend erfolgreich realisierten deutsch-tschechischen Projekten. Wir hoffen, dass unser Programm euch neugierig gemacht hat und wir uns auf unserer Nachbarschaftsfeier sehen!

dasFest

 • Inzerát
 • Nabídka pracovního místa (zveřejněno 15.4.2019)

   

  Gymnázium, SOŠE a SOU Kaplice, Pohorská 86

  přijme do pracovního poměru na plný i částečný úvazek učitele následujících aprobací:

  ·      anglický jazyk pro SŠ

  ·      německý jazyk pro SŠ

  ·      matematika pro SŠ

   

  Nabídky včetně strukturovaného životopisu a dokladů o vzdělání je možné zasílat na adresu:

  Gymnázium, Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště, Kaplice,

  Pohorská 86, 382 41 Kaplice

  nebo elektronicky na lovci@geukaplice.cz

   

   

  PhDr. Zdeňka Lovčí, ředitelka školy

  Tel. 725 874 782

 • Naše organizace TOTEM, z. s. si za 20 let fungování vydobyla pozici největší dobrovolnické organizace v regionu. Studenti plzeňských středních, vyšších a vysokých škol tvoří čtvrtinu z našich více než 300 set dobrovolníků. Pomáhají ve více než 50 sociálních a zdravotnických organizacích, v rámci našich projektů pro sociální aktivizaci podporují znevýhodněné děti, organizačně vypomáhají na akcích našich partnerů či působí jako lektoři kurzů pro seniory. Několik z nich se věnuje dobrovolnictví systematicky mnoho let a dosáhli i na významná ocenění (za všechny alespoň Cena MŠMT z roku 2017 pro Jáchyma Wiesnera).

  Rádi bychom otevřeli prostor pro témata jako je osobnostní rozvoj, společenská odpovědnost, sociální angažovanosti studentů jako vizitka školy, komunikační a kompetenční rozvoj a jeho výhody při pracovním pohovoru, společenské oceňování aktivních dobrovolníků.

  Domníváme se, že angažovanost studentů v rámci dobrovolnické činnosti stojí za pozornost a zaslouží si do budoucna systematické oceňování, a proto bychom rádi z naší strany udělali maximum, aby se podařilo s vedením univerzity, fakultami a jejich zástupci i se studentskými organizacemi rozvíjet další spolupráci. Bylo by velmi přínosné, kdyby si zástupci pedagogů a studentů diskuzi přišli poslechnout a na tématu během diskuze či s výhledem do budoucna aktivně participovali.

dobrovolnictví

 • Dobrý den,

  jsme firma, která se věnuje sportu "kitingu" a nabízíme práci lektora kitingu v ČR v průběhu celého roku a přes prázdniny v Německu - ostrov Rujána.

  Lektoři mají hrazenou dopravu, ubytování, k dispozici auto + tel. a PC. Odměna dle odučených hodin (orientačně 200,- Kč/hodina)

  Požadavky: min. základní znalost jednoho z typů kitingu: landkiting, snowkiting nebo kiteboarding
  - na výuku studenty předem vyškolíme, zaučíme

  Hezký den!
  Iveta Minářová KITES.CZ
  736 767 231, iveta@kites.cz
  WhatsApp! 736 767 231

 • V úterý 2. dubna od 17:00 se v horním přednáškovém sále Ústavu pro českou literaturu (Na Florenci 1420/3, Praha 1) koná další přednáška Literárněvědného fóra. V rámci přednáškové řady Literatura a kultura za protektorátu vystoupí Murray G. Hall s přednáškou „Deutschsprachige Verlage im Protektorat / Německojazyčná nakladatelství za protektorátu“.
  Ve své přednášce „Deutschsprachige Verlage im Protektorat / Německojazyčná nakladatelství za protektorátu“, vycházející ze studia archivních pramenů, poukazuje rakousko-kanadský germanista Murray G. Hall na neuspokojivý stav bádání v oblasti německojazyčných nakladatelství na území protektorátu. K objasnění situace na nakladatelském trhu se Hall v rámci svého výzkumu vrací až do doby první republiky, přičemž se zabývá rozdíly mezi Prahou a tzv. Sudety. Pozornost věnuje i dalším institucím kulturního života souvisejícím s knižní produkcí v protektorátu, jako jsou literární ceny či knižní výstavy.
  Přednáška bude tlumočena do češtiny.

 • Více informací na http://munich.czechcentres.cz/české centrum mnichov
 • Máme pro Vás skvělou nabídku práce učitele na 1. stupni ZŠ poblíž Klatov. Hledá se učitel českého jazyka, který ale ovládá němčinu nebo angličtinu, aby se mohl domluvit i se svými kolegy. Jedná se o školu typu Marie Montessori. Více informací v přiloženém letáčku:

skenování0001

 • Nabídka volných pracovních míst

  Základní škola Horšovský Týn, Zámecký park 3 přijme od 1.9.2019 na 2. stupeň ZŠ učitele nebo popř. Bc. studujícího v magisterském programu v aprobacích chemie, přírodopis, informatika, anglický jazyk, německý jazyk. Požadované aprobace jsou samozřejmě možné i samostatně nebo v kombinaci s jakoukoliv jinou aprobací.

  Nabízíme příjemné pracovní prostředí, možnost dalšího vzdělávání.

  Informace u ředitele školy Mgr. Pavla Janského na telefonu 728945301, nabídky můžete zasílat na reditel@zshtyn.cz

 • CeBB - přehled kulturních akcí na březen a duben 2019.

  V březnu a dubnu nás bude čekat několik výstav s historickými tématy. Pod názvem „Ve znamení tří deklarací“ představuje Ústav pro výzkum totalitních režimů do poloviny března roli české šlechty v čase Protektorátu. Dne 28. března zahájíme výstavu spolku Adalberta Stiftera „30 let spolupráce“ – politici, diplomaté, umělci a další osobnosti, které spoluutvářeli česko-německé vztahy v posledních desetiletích. Od 4. dubna (vernisář v 18 hodin) je v klenbové hale ke zhlédnutí výstava Ackermann-Gemeinde „Svědkové lidskosti“ – ta se věnuje křesťanskému sudetskoněmeckému odporu v letech 1938 – 1945. V tento den se také těšíme na zahájení výstavy „Schalekovi – středoevropská rodina“ Německého kulturního fóra východní evropy se sídlem v Postupimi. Autor Rolf Pasch zdokumentoval historii česko-německo-židovské rodiny ve 20. století a výstavu osobně uvede.

  Dne 20. března Vás zve OTH Amberg-Weiden ve spolupráci s Centrem Bavaria Bohemia na podiovou diskusi „Mluvme o Evropě“. Podiovými hosty budou předseda českého Ackermannova sdružení, bývalý ministr kultury a nositel ceny Stavitel mostů Daniel Herman a Prof. Dr. Matthias Riedl z Centrální Evropské Univerzity v Budapešti. Nenechte si tuto jedinečnou akci ujít!

  Těšíme se na Vaši návštěvu.


  Spolek Bavaria Bohemia e.V. se zasazuje o dobrou kulturní spolupráci mezi Čechami a Bavorskem. Téměř 500 členů a dobrovolníků již podporuje jeho práci. Neváhejte a staňte se také jeho členy!
  ► Informace ke členství<http://www.bbkult.net/redaktion/details/12829116020301.html>

  Mnoho čestných členů spolku Bavaria Bohemia zastává nenahraditelnou práci pro česko-bavorské porozumění: zajišťují chod CeBBu o víkendech a spoluorganizují kulturní akce. Tímto jim všem srdečně děkujeme. Noví čestní členové jsou srdečně vítáni! Prosíme Vás, abyste se na nás obrátili, pokud byste měli zájem o tuto dobročinnou činnost. Pokud byste rádi pomáhali během našich kulturních akcí, kontaktujte Gabi Dlubal (gabriele.dlubal@dlubal.com<mailto:gabriele.dlubal@dlubal.com>, Tel. 0049 176 390 111 46), pokud byste měli zájem o víkendové služby, obraťte se na Kamilu Spichtinger (Camilla.chytil@web.de<mailto:Camilla.chytil@web.de>, tel. 0049 151 221 910 12).

  Kulturní nadace Bavaria Bohemia podporuje CeBB finančně – svým příspěvkem naši činnost významně podporuje. V informačních letácích v bb-info se o Kulturní nadaci Bavaria Bohemia dozvíte více.
  Centrum Bavaria Bohemia je od roku 2016 z pověření bavorského Ministerstva kultury oficiálním Koordinačním místem pro česko-bavorskou kulturní spolupráci. CeBB poskytuje kontakty na kooperační partnery, odpovídá na otázky v oblasti přeshraniční kulturní výměny či informuje o možnostech přeshraničních dotací.
  ► Aktuální zveřejněné nabídky<http://bbkult.net/redaktion/2015-pilsen-aktuell.html> na portále bbkult.net

 • mladí lingvisté
 • Stálá výstava (do konce roku 2019) | CeBB

  Digitální výstava 1918 / 1968

  Digitální výstava Českého centra Mnichov představuje události let 1918 a 1968 na fotografiích, filmových sekvencích, za pomoci interviews, článků a dostupných informací. Na interaktivních obrazovkách na schodišti budovy CeBB mohou návštěvníci prožít tyto roky, které jim výstava zajímavou formou přibližuje.

  ► Další informace<http://bbkult.net/kalender/details/15363033027714.html>


  Středa | 6.2.2019 | 19:00 | Rekreační středisko Rybník

  110. Německo-Český štamtiš | Téma: Masopust

  Vítáni jsou všichni, kteří se rádi setkávají, poznávají nové lidi, rádi spolu posedí a popovídají si česky nebo německy. Společnost štamtiše je různorodá. Štamtiš se tentokrát koná v Rekreačním středisku Rybník.

  ► Další informace<http://bbkult.net/kalender/details/15451229695726.html>


  Pátek | 8.2.2019 | 17:30 | CeBB

  Masopust v Jihočeském kraji

  Po úspěšné výstavě vánočních betlémů představí Jihočeský kraj téma Masopust. Během pátečního večera uvidíte tradiční karnevalové skupiny, kteří Vám před budovou CeBB ve svých kostýmech nabídnou malé občerstvení. V klenbové hale pak Jihočeský kraj představí své turistické cíle.

  ► Další informace<http://bbkult.net/kalender/details/15451274934849.html>

  Středa | 13.2.2019 | 18:00 | CeBB

  Zahájení výstavy: Diplomacie mezi Prahou a Berlínem - dvojí začátek 1918/1993

  Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze ve spolupráci s Národním muzeem a Historickým ústavem AV ČR zve na putovní výstavu v Centru Bavaria Bohemia v Schönsee. Výstava potrvá do 1. března 2019.

  ► Další informace<http://www.bbkult.net/kalender/details/15484273868784.html>

  Středa | 13.2.2019 | 18:00 | CeBB

  Zahájení výstavy: Ve znamení tří deklarací

  Výstavní projekt přibližuje postoje a postavení šlechty v Československu v kontextu mnichovských událostí roku 1938 a následně okupace českých zemí nacistickým Německem. Výstava potrvá do 17. března 2019.

  ► Další informace<http://www.bbkult.net/kalender/details/15484271027960.html>

  Sobota | 23.2.2019 | 15:00 | CeBB

  Bernd Posselt vypráví Evropu

  Tento známý a zkušený evropský politik a publicista navštíví Centrum Bavaria Bohemia, kde představí svou novou knihu „Bernd Posselt vypráví Evropu“, ve které popisuje vývoj Evropy – historický, kulturní, náboženský, lidský a politický. Po představení následuje autogramiáda.

  ► Další informace<http://bbkult.net/kalender/details/15451244272142.html>
  (BUS 13.30)


  [cid:image003.jpg@01D4B88E.26CA5C90]

  Stálá výstava (do konce roku 2019) | CeBB

  Digitální výstava 1918 / 1968

  ► Další informace<http://bbkult.net/kalender/details/15363033027714.html>


  do 1.3.2019 | CeBB

  Diplomacie mezi Prahou a Berlínem - dvojí začátek 1918/1993

  ► Další informace<http://www.bbkult.net/kalender/details/15484273868784.html>

  do 17.3.2019 | CeBB

  Ve znamení tří deklarací

  ► Další informace<http://www.bbkult.net/kalender/details/15484271027960.html>


  Středa | 13.2.2019 | 19:00 | Pizzeria LaStrada Schönsee

  111. Německo-Český štamtiš | Téma: Hranice dříve a dnes

  Vítáni jsou všichni, kteří se rádi setkávají, poznávají nové lidi, rádi spolu posedí a popovídají si česky nebo německy. Společnost štamtiše je různorodá.

  ► Další informace<http://www.bbkult.net/kalender/details/15484231214278.html>


  Čtvrtek | 28.3.2019 | 18:00 | CeBB

  Zahájení výstavy: 30 let spolupráce – portréty z Čech a Moravy

  Výstava Spolku Adalberta Stiftera s portréty mnichovské fotografky Petry Flath ukazuje osobnosti z Německa, Rakouska a Česka.

  ► Další informace<http://www.bbkult.net/kalender/details/15484277701995.html>
  (BUS 16.30)

  BUS
  Na takto označené akce jede kulturní autobus z Plzně od KD Peklo. Cena zpáteční jízdenky je 100 Kč.
  Autobus odjíždí z Plzně zpravidla 90 minut před akcí.
  Rezervace místenek na čísle 737 281 777 či e-mailu doprava@dataexpres.cz<mailto:doprava@dataexpres.cz>
  ► Informace o Kulturním autobusu<http://bbkult.net/redaktion/details/12839372124484.html>

 • MŠMT ve spolupráci s Ministerstvem kultu Svobodného státu Sasko vypisuje výběrové řízení na stipendijní místa pro asistentky/asistenty českého jazyka do škol v Sasku.

  Uzávěrka pro přijímání elektronicky i poštou zaslaných přihlášek je 31. března 2019.

  O tato místa se mohou ucházet čerství absolventi pedagogických fakult nebo studenti posledního ročníku těchto fakult (v době nástupu již ukončené studium), kteří studovali s dobrými studijními výsledky. Vítána je aprobace český jazyk - německý jazyk nebo studium učitelství pro 1. stupeň ZŠ se znalostí německého jazyka.

  Asistentky/asistenti by pomáhaly/i při výuce češtiny na saských školách, které jsou vesměs v místech poblíž hranic mezi ČR a Německem (gymnázia v Žitavě a okolí, základní školy v Drážďanech, Žitavě a okolí) a další...

  Více informací o vypsaném řízení najdete zde:
  https://www.dzs.cz/…/akademicka-informacni-…/pro-ucitele-nj/ (odkaz - Nabídka stipendijních míst pro asistentky/asistenty českého jazyka na školách v Sasku 2019/2020)

 • 17.1.

Hledáte dobrou pracovní příležitost a možnost příjemně stráveného léta, ale rovněž praxe, kterou byste mohli dále zúročit v budoucích zaměstnáních? Staňte se výchovným pracovníkem nebo sportovním animátorem na dětské léčebně-ozdravné pobyty. Pro více informací kontaktujte: 591 160 306 nebo e-mail ozpd@kovotour.cz

kovotour

 • 6.12.2018

  Žákyně SZŠ a VOŠZ Plzeň hledá  doučování z matematiky a německého jazyka

  Kontakt:775 002 281

 • Střední škola Horažďovice hledá zájemce o tlumočení interaktivních seminářů z českého do německého jazyka pro cca 16člennou skupinu studentů. Semináře proběhnou 20. února, 13. března a 30. dubna 2019 vždy od 10 do 14 hodin. Místo konání: Střední škola Horažďovice. Odměna za každý den tlumočení je 1000 Kč.

  Kontakt: Mgr. Jitka Englerová - 731 410 922, englerova@sskola.horazdovice.cz

 • Možnost zajímavého přivýdělku! Jazyková škola Strejc hledá do svých řad nové učitele němčiny. Jedná se především o individuální a firemní výuku. Časy výuky na domluvě. 240 – 300 Kč za 60 min. hrubého. V případě zájmu kontaktujte pana Strejce, email info@strejc.czLogo_FINAL3 cerne

Patička