Přejít k obsahu

Předzápis - Druhé a vyšší ročníky

Předzápis - Druhé a vyšší ročníky

Důležité!

Řídíte se studijním plánem platným v ak. roce vašeho nástupu do prváku (viz DVD Informace o studiu, které jste obdrželi při zápisu). Studijní plány z těchto DVD jsou ke stažení zde.

Maximální počet kreditů za Akademický rok je 70.

 

Právě jsem si zapsala všechny předměty, které jsou povinné či povinně volitelné do druhého ročníku a jazyk. Mám 70 kreditů, což je nejvíce za rok. Chtěla bych, ale pár předmětů i ze třetího ročníku, abych toho potom neměla hodně. Je to možné? Nevím, jestli mohu zažádat o navýšení kreditů.

- O navýšení počtu zapsaných kreditů samozřejmě můžeš požádat, a to vyplněním a podáním této (vytisknout oboustranně!) žádosti na SO. Do odůvodnění napíšeš důvod k navýšení(př. že si nezapisuješ žádné předměty kolem, ale jen to, co potřebuješ, a kvůli studijnímu plánu to vychází takhle hodně) a neměl by být problém. Rozhoduje o tom studijní proděkan. V rámci předzápisu si klidně napiš těch 76 kreditů, tam by Ti to ta aplikace měla normálně dovolit. Ale jde o to, aby Ti to nechtěli seškrtat pak při zářijovém zapisování do indexu (žádost nutno podat do začátku září).

 

Chtěla bych se zeptat kde máme zažádat o navýšení kapacity předmětů. Na spoustu lidí od nás ze třídy nevyšly povinné Ačkové předměty. Např. KPS/PSKRE.
- Zapsání áčkového předmětu vám musí být umožněno, obraťte se na garantující katedru, v případě KPS/PSKRE tedy na Katedru psychologie. Zkusil bych to řešit přes PhDr. Holečka, ten má katedře na starosti věci týkající se výuky...

 

Zapisují se předměty ze zimního nebo i letního semestru? A jen "áčkové"?

- Zapisují se předměty z obou semestrů. A všechny typy předmětů: A, B i C.

 

Jaký je minimální a maximální limit pro dokončení bakalářského studia?

- minimálně je potřeba 180 kreditů a maximální počet splněných předmětů je 185.Patička