Fakulta pedagogická podpořila akci Run for ProCit 2018

V sobotu 7.dubna 2018 se u příležitosti Světového dne porozumění autismu konal už tradiční běh Run for Procit v Plzni na Borech.  Běžecké části se zúčastnilo téměř 400 registrovaných běžců a akci navštívilo dalších přibližně 200 účastníků. Iniciátorem tohoto projektu je spolek ProCit pod vedením Ireny Vítovcové, jednalo se již o třetí ročník tohoto běhu. Doprovodný program pro děti všeho věku zajišťovali studenti katedry tělesné a sportovní výchovy Fakulty pedagogické ZČU v Plzni pod vedením leadra projektu ZAS Speciálních olympiád pro Plzeň Mgr. Věry Knappové, Ph.D. Děti si mohly vyzkoušet Rugby, Golf pro všechny s CZDGA na SNAG hřišti, trampolínky (centrum Krašovská), malování na obličej, karate s klubem Narama, skákací hrad městské policie, opilecké brýle s Centrem lékařské prevence, resuscitační figurínu a další. Vzhledem k tomu, že komunikace je hlavním problémem u jedinců s autismem a barvou komunikace je modrá, byla společnou barvou modrá. Akci za Fakultu pedagogickou ZČU v Plzni podpořil její děkan RNDr. Miroslav Randa, Ph.D. Všichni zúčastnění byli nadšeni, výtěžek akce bude použit na podporu rodin s dětmi s autismem. Jsme rádi, že jsme se mohli spolupodílet na tak přínosném a zajímavém projektu.

beh_2018_04_29_beh_na_5_km_odstartovan

Run for ProCit team akcí pro děti

Run for ProCit team FPE

07.05.18