Koncert k zahájení nového akademického roku 2017/2018

Koncert k zahájení nového akademického roku 2017/2018 se koná 4. 10. 2017 v 19:00.

V rámci cyklu Plzeňské obnovené premiéry provedeme v Korandově sboru v Plzni cyklus mariánských nešpor německého skladatele P. Isfrida Kaysera, OPraem., jež byly vytištěny v augsburské tiskárně Lotter v roce 1754. Zřejmě v tomtéž roce si tisk pořídili jezuité v Jindřichově Hradci a v souvislosti s realizací projektu Interpretační edukace a interpretace západočeských hudebních pramenů, nad kterým převzala záštitu Akademie věd ČR, byl tento původní tisk Mgr. Vítem Aschenbrennerem objeven a spartován do soudobé notace. Jeho koncertním provedením bude symbolicky zahájen nový akademický rok 2017/2018.

Provedení, jež vychází z dobové liturgické praxe realizace bohoslužby nešpor, doplní o jednohlasý chorální zpěv Schola Cantorum Pilsensis pod uměleckým vedením Pavla Šmolíka.

Koncert k zahájení nového akademického roku 2017/2018

Orchestr katedry hudební kultury Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni

Consortium musicum a Kolegium pro duchovní hudbu pod vedením Víta Aschenbrennera

Ludmila Nová – soprán, Lucie Bínová – alt, Jan Němeček – tenor, Martin Borovský – bas