Pedagogická fakulta předvede výtvarná díla absolventů

Katedra výtvarné kultury chystá jednodenní výstavu bakalářských a diplomových prací. Zapojí se tak do akce Víkend otevřených ateliérů, jež 23. a 24. září proběhne na téměř padesáti místech v Plzni a okolí.

Zájemci z řad široké veřejnosti si tak budou moci prohlédnout praktické i teoretické diplomové práce, jež během posledních let na katedře vznikly jako výsledek odborné přípravy studentů. K vidění budou klasická média, fotografie, filmová tvorba i práce z oblasti didaktiky výtvarné výchovy a výzkumu.

Prostory katedry výtvarné kultury, jež sídlí v druhém patře budovy na Klatovské třídě 51, se otevřou v sobotu 23. září od 12 do 18 hodin. Vstup je zdarma. Podrobný program celé akce včetně mapy zapojených míst je dostupný na webu.

Katedra výtvarné kultury Fakulty pedagogické ZČU v Plzni připravuje budoucí učitele výtvarné výchovy pro základní i střední školy. Dále poskytuje výtvarné vzdělání učitelům mateřinek a 1. stupně základní školy. Organizuje i kurzy celoživotního vzdělávání pro širokou veřejnost.

image-8

Zdroj: Martina Šurkalová (info.zcu.cz)

16.09.17