Katedra matematiky, fyziky a technické výchovy na Veletrhu vědy 2016

Veletrh vědy, který pořádala Akademie věd České republiky ve dnech 19.-21. května v Praze, navštívila KMT již podruhé.

KMT na veletrhu vystupovala se dvěma stánky, v nichž studenti přestavili svoje vědecké a didaktické projekty. Program byl zaměřen především na žáky základních škol. Při jednoduchých, ale atraktivních pokusech si návštěvníci mohli vyzkoušet, jak funguje reproduktor nebo jak se chová vzduch při názaru na překážku. Velký zájem byl také o ukázku 3D tisku.

Plzeňští studenti navštívili i celou řadu dalších expozic, aby získali nové informace a navázali kontakty pro případnou spolupráci. Nejvíce je zaujala rozšířená realita v archeologii, molekulární gastronomie z VŠCHT, Wilsonova mlžná komora nebo možnosti jazykových a studijních pobytů.

Více informací o účasti KMT na Veletrhu vědy naleznete zde.

14.06.16