Jak využít digitální technologie při vzdělávání, se řešilo na konferenci ISVK v Plzni

2. a 3. června 2016 se v Plzni konal 6. ročník Interdisciplinární studentské věděcké konference doktorandů pedagogických fakult. Mezi diskutovanými tématy bylo využívání digitálních technologií ve výuce či robotika.

Konference probíhala v Centru robotiky a na Katedře výpočetní a didaktické techniky FPE v Plzni. Celou akci zahájil primátor města Plzně Martin Zrzavecký. „Město Plzeň se snaží být frontmanem v této oblasti vzdělávání. V letech minulých se o podpoře technicko-přírodního vzdělávání hodně mluvilo, ale při vší úctě se pro to málo dělalo. Proto nyní přecházíme k činům", uvedl. „Téma konference je v současném věku, který se nazývá digitální, užitečné. Už malé děti se seznamují s tablety, a proto je velmi důležité reflektovat nové technologie v rámci vzdělávacího procesu a zvážit možnosti, jak by nové technologie mohly přispět pro rozvoj osobnosti, kompetencí, znalostí", vysvětlila Tereza Šlehoferová, prorektorka pro kvalitu a projektovou činnost ze Západočeské univerzity v Plzni.

Na konferenci přednášeli zástupci jednotlivých pedagogických fakult z celé České republiky, a to jak z řad akademických pracovníků, tak z řad doktorandů. Mezi bloky přednášek nechyběla ani prohlídka Centra robotiky.

Další článek o konferenci naleznete zde.

07.06.16