Den s fyzikou

Čtvrtek 26. května patřil fyzice. V prostorách Středního odborného učiliště elektrotechnického na Vejprnické ulici se mohly děti zábavnou formou seznámit s technickými obory a vyzkoušet netradiční experimenty, které jim odhalily taje fyziky.

Netradiční pokusy a hrátky s vědou připravila pro žáky základních a středních škol Katedra katedra matematiky, fyziky a technické výchovy Pedagogické fakulty. Součástí Dne s fyzikou bylo i vyhlášení vítězů krajských kol fyzikální a astronomické olympiády, kteří obdrželi ceny a diplomy z rukou rektora ZČU Miroslava Holečka, radního Plzeňského kraje Jaroslava Šobra a zástupců partnerů akce. Cílem již 9. ročníku akce je přispět ke zvýšení zájmu dětí a mládeže o studium technických oborů.

Spolupořadateli Dne s fyzikou jsou Krajská komise Fyzikální olympiády Krajského úřadu Plzeňského kraje, Česká astronomická společnost a plzeňská pobočka Jednoty českých matematiků a fyziků.

Celý článek o akci naleznete zde.

29.05.16