Martin Královec vítězem soutěže studentských vědeckých a odborných prací pedagogické fakulty

Diplomová práce Martina Královce s názvem Projekt Apollo a jeho začlenění do výuky fyziky na základní škole se probojovala na první místo v soutěži studentských vědeckých a odborných prací pedagogické fakulty.

Diplomová práce si klade za cíl vytvořit studijní materiál, který by byl srozumitelný žákům základních škol a nápomocen učitelům v hodinách fyziky. Práce obsahuje podrobnou historii týkající se počátků dobývání vesmíru se zaměřením na lety na Měsíc v rámci programu Apollo. Dále jsou v práci uvedeny metodické náměty na zadání dlouhodobých aktivit s tematikou kosmických letů a pozorování Měsíce. Nejzajímavější částí se potom jeví návrhy experimentů. Navržené experimenty mají potenciál stát se atraktivní součástí výuky fyziky při probírání kosmických letů.

Celý článek je k dispozici zde.

10.05.16