Předávání cen soutěže SOHI 2016 – II. ročník

Dne 7. 6. 2016 se uskutečnilo slavnostní předávání cen druhého ročníku historické soutěže pro studenty základních škol a gymnázií v Plzeňském kraji a která nesla název: „Příběh významného rodáka nebo zajímavé osobnosti žijící v našem městě/obci.“

Historickou soutěž vyhlásilo odborné středisko SOHI (Society of Oral History) při Katedře historie FPE v Plzni v únoru 2016. Tento druhý ročník byl plně podporován a financován statutárním městem Plzeň a tímto mu za jeho podporu děkujeme.

Slavnostní dopoledne zahájila paní doktorka PaedDr. Naděžda Morávková Ph.D., vedoucí KHI FPE (Katedry historie Fakulty pedagogické v Plzni). Dále pak promluvili přítomní členové komise, velice kladně zhodnotili celý průběh soutěže a poděkovali všem studentkám a studentům za zaslané příspěvky. Celý program byl zakončen krátkým divadelním představením Mgr. et Mgr. Martina Fojtíčka, ředitele neziskové organizace Ledovec, kterému tímto také velice děkujeme.

Na prvním místě se umístil Adam Krabec z Gymnázia a SOŠ Rokycany. Na druhém místě se jen těsně o jediný bod umístila Lucie Krajčiová také z Gymnázia a SOŠ Rokycany, jejíž příspěvek sklidil obrovský aplaus. Na třetím místě se umístila Jana Zábrodská z Gymnázia Blovice. Na dalších místech se umístila Denisa Brandtnerová z Gymnázia a SOŠ Rokycany a Jindřich Rosendrof z Gymnázia Plzeň, Mikulášské nám. 23. Čestné uznání za výjimečné zpracování patří Andree Kotlanové ze ZŠ Masarykova Klatovy. Ještě jednou všem výhercům gratulujeme a všem ostatním, rodinným příslušníkům i pedagogickému doprovodu, velice děkujeme za účast. Tímto bychom chtěli vyzvat všechny školy v Plzeňském kraji, aby neváhaly a příští rok se přihlásily do třetího ročníku soutěže SOHI, který bude opět vyhlášen na přelomu roku 2016/17.

Za odborné středisko SOHI při KHI FPE

Mgr. et Mgr. Marie Fritzová, Ph.D.

09.06.16