Přejít k obsahu

Nabídky / podporujeme ...

 • Možnost zajímavého přivýdělku! Jazyková škola Strejc hledá do svých řad nové učitele němčiny. Jedná se především o individuální a firemní výuku. Časy výuky na domluvě. 240 – 300 Kč za 60 min. hrubého. V případě zájmu kontaktujte pana Strejce, email info@strejc.czLogo_FINAL3 cerne

 • [Program září 2015]

  do 13.9.2018

  Letní výstava „Barokní poklady“
  Jedinečné barokní poklady Plzeňského a Karlovarského kraje, Horní Falce, Horních Frank a Dolního Bavorska jsou letošním tématem letní výstavy, která se koná v historické klenbové hale CeBB. Výstava probíhá v rámci projektu Barokní region Čechy Bavorsko, který je financován Evropskou unií a okresem Horní Falc a realizován Centrem Bavaria Bohemia (Leadpartner) společně s organizacemi Plzeň2015/DEPO2015 a Kulturista.
  ► Informace o výstavě<http://www.bbkult.net/kalender/details/15248215478290.html>

  středa | 5.9.2018 | Pizzeria La Strada, Schönsee

  105. Česko-německý štamtiš | Téma: Školský systém

  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky a německy. Tento štamtiš se koná v pizzerii La Strada v Schönsee. Hostem budou učitelé z obou stran hranice, kteří pohovoří o školském systému v Bavorsku a České republice.

  ► Další informace<http://bbkult.net/kalender/details/15325078357420.html>


  čtvrtek | 13.9.2018 | 18.00 | CeBB

  Zahájení výstavy „Barva na ulici“ a ukončení letní výstavy „Barokní poklady“

  Mezinárodní výstava "Barva na ulici" Unie výtvarných umělců z Plzně představuje současné výtvarné umění mimo výstavní síně. Výtvarníci z České republiky a z Německa vytvoří velkoformátové obrazů, které budou vystaveny na fasádě budovy CeBB. Letošním tématem je: „Rok 1918 / Smrt a život“. Zároveň bude ukončena letní výstava „Barokní poklady“.

  ► Další informace<http://bbkult.net/kalender/details/15325177470251.html>
  ► BUS (16.30)


  čtvrtek | 20.9.2018 | 18:00 | CeBB

  Zahájení 3 fotografických výstav: „Rok 1918 v Praze na historických fotografiích“, „Plzeň v srpnu 1968“ a „Praha objektivem tajné policie“

  Výstavy se konají v rámci projektu „Od myšlenky Panevropy do společného Evropského domu. Setkávání v jubilejním roce 2018“. Tento projekt je financován Evropskou unií (Cíl EÚS) z Dispozičního fondu Euregia Egrensis. Zahájení výstavy bude tlumočeno.

  ► Rok 1918 v Praze na historických fotografiích

  44 historických fotografií pocházejích ze sbírky Pavla Scheuflera z Prahy ukazují klíčové momenty vzniku první republiky (v kooperaci s kulturními referenty pro české země spolku Adalberta Stiftera Mnichov). Výstavu bude komentovat Pavel Scheufler, jehož sbírka obsahuje přes 30 000 záběrů historických momentů.


  ► Plzeň v srpnu 1968

  30 fotografií Jiřího Pecha, který jako 14letý vyrazil do centra Plzně, aby zachytil vpád vojsk Varšavské smlouvy. Výstava bude uvedena autorem.

  ► Objektivem tajné policie

  Výstava představuje činnost Správy sledování StB. Kouzlem nechtěného se komunistické politické policii StB, respektive jejím příslušníkům, kteří byli zaměstnáni na správě sledování, podařilo zachytit kromě sledovaných osob také podobu Prahy v 70. a 80. letech 20. století. Výstavu připravil Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Archivem bezpečnostních složek.

  ► Další informace<http://bbkult.net/kalender/details/15325184578757.html>
  ► BUS (16.30)

 • Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci kultury,

  v srpnu se můžete těšit na již tradiční Česko-Bavorskou noc s hudbou a pivem, která se letos koná potřinácté. Ve 3 hostincích na Vás budou čekat české a bavorské folklórní hudební skupiny, které zahrají k poslechu i tanci.

  Symbolem letošního léta v CeBB je baroko: sto nejzajímavějších a nejcennějších barokních památek v česko-bavorském příhraničním regionu se představuje na výstavě „Barokní poklady“ (do 13.09.). Zájemcům o baroko nabízíme také barokní klášterní slvanosti a koncerty na obou stranách hranice. V Centru Bavaria Bohemia se nachází speciální informační koutek obsahující letáky, brožury a další informace k tématu Baroko. Projekt „Barokní region Čechy Bavorsko“ je financován Evropskou unií z programu Cíl EÚS Česká Republika – Svobodný stát Bavorsko a také Horní Falcí.


  Centrum Bavaria Bohemia je od roku 2016 z pověření bavorského Ministerstva kultury oficiálním Koordinačním místem pro česko-bavorskou kulturní spolupráci. CeBB poskytuje kontakty na kooperační partnery, odpovídá na otázky v oblasti přeshraniční kulturní výměny či informuje o možnostech přeshraničních dotací. V případě zájmu se na nás můžete kdykoliv obrátit.
  ► Informace o Koordinačním místě<http://bbkult.net/redaktion/details/14907091879195.html>
  ► Aktuální zveřejněné nabídky<http://bbkult.net/redaktion/2015-pilsen-aktuell.html>

  Spolek Bavaria Bohemia e.V. se zasazuje o dobrou kulturní spolupráci mezi Čechami a Bavorskem. Téměř 500 členů již podporuje jeho práci. Neváhejte a staňte se také jeho členy!
  ► Informace ke členství<http://www.bbkult.net/redaktion/details/12829116020301.html>


  Budeme rádi, pokud nás poctíte svou návštěvou.

 • Symbolem letošního léta v CeBB je baroko: sto nejzajímavějších a nejcennějších barokních památek v česko-bavorském příhraničním regionu se představuje na výstavě „Barokní poklady“ (do 13.09.). Zájemcům o baroko nabízíme také barokní klášterní slvanosti a koncerty na obou stranách hranice. V Centru Bavaria Bohemia se nachází speciální informační koutek obsahující letáky, brožury a další informace k tématu Baroko. Projekt „Barokní region Čechy Bavorsko“ je financován Evropskou unií z programu EÚS Česká Republika – Svobodný stát Bavorsko a také Horní Falcí.

  Léto je ideálním časem pro pikniky pod širým nebem. CeBB organizuje ve středu 18.7. v 18 hodin Picknick s hudbou na koupališti Moorbad v Schönsee (Böhmerwaldstraße). Zabalte si tedy deku a piknikový košík a užijte si s námi přeshraniční kabaretně-hudební vystoupení Jaromíra Konečného a Stefana Straubingera. V kiosku, provozovaném spolky ze Schönsee, si můžete zakoupit studené a teplé nápoje, zmrzlinu a malé občerstvení.

  Poslední červencovou neděli se samozřejmě koná Seefest – Jezerní slavnost. CeBB se opět účastní se svým česko-bavorským barem od 18 hodin do půlnoci.


  Centrum Bavaria Bohemia je od roku 2016 z pověření bavorského Ministerstva kultury oficiálním Koordinačním místem pro česko-bavorskou kulturní spolupráci. CeBB poskytuje kontakty na kooperační partnery, odpovídá na otázky v oblasti přeshraniční kulturní výměny či informuje o možnostech přeshraničních dotací. V případě zájmu se na nás můžete kdykoliv obrátit.
  ► Informace o Koordinačním místě<http://bbkult.net/redaktion/details/14907091879195.html>
  ► Aktuální zveřejněné nabídky<http://bbkult.net/redaktion/2015-pilsen-aktuell.html>

  Spolek Bavaria Bohemia e.V. se zasazuje o dobrou kulturní spolupráci mezi Čechami a Bavorskem. Téměř 500 členů již podporuje jeho práci. Neváhejte a staňte se také jeho členy!
  ► Informace ke členství<http://www.bbkult.net/redaktion/details/12829116020301.html>

 • Liebe Freunde in Tschechien,

  seit rund 25 Jahren finden in unserer Einrichtung große deutsch-tschechische Kinderfreizeiten statt. Leider haben wir für die diesjährige Freizeit kurzfristig Absagen von tschechischen Kinderbetreuern erhalten, so dass wir dringend kompetenten Ersatz - zwei Personen - suchen. Voraussetzung: deutsche und tschechische Sprachkenntnisse, Mindestalter 18 Jahre, Freude und Erfahrung am Umgang mit Kindern (8-15 Jahre).  Ideal wären Germanistik- und Pädagogikstudenten. Die Tätigkeit ist mit einer finanziellen Entschädigung (200 Euro) auf Taschengeldbasis vergütet. Unterkunft und Verpflegung sind frei. Die Anreise erfolgt mit einem Reisebus mit den Kindern aus Tschechien. Es gibt vom 6. bis 8. Juli ein Vorbereitungswochenende aller Betreuer hier in Bad Kissingen.

  Aufgrund der Dringlichkeit unseres Anliegens, erbitten erbitten wir, diese Meldung an geeignete Personen weiterzuleiten. Gerne stehen wir Ihnen für Rückfragen zur Verfügung. Bitte richten Sie Ihre Rückmeldung an Ulrich Rümenapp: ruemenapp@heiligenhof.de, Telefon 0049-714 719.

  Mit freundlichen Grüßen aus Bad Kissingen

   

  Gustav Binder & Ulrich Rümenapp

  Der Heiligenhof/Akademie Mitteleuropa

  Alte Euerdorfer Str. 1
  D-97688 Bad Kissingen

  Telefon:+49-971-714 714
  Fax.: +49-971-714 747
  E-Mail: studienleiter@heiligenhof.de
  Internet: www.heiligenhof.de

 • Základní škola Sokolov, Běžecká 2055 přijme učitele německého jazyka na plný úvazek.
  www.zs-sokolov.cz
  email: zs5sokolov@volny.cz

 • Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018

   

  Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik dobrovolnických míst v rámci programu Erasmus+: Evropská dobrovolná služba! Všichni dobrovolníci dostávají měsíční kapesné, stravné a mají zajištěné ubytování.

   

  Vybírat můžete z následujících nabídek:

   

  1)    Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem v Regensburgu Německo hledá od 1. září 2018 na dobu jednoho roku dva dobrovolníky nebo dobrovolnice. Společně v přeshraničním týmu spravují dvojjazyčný česko-německý internetový portál pro mladé lidi www.ahoj.info a organizují dva nebo tři vlastní vícedenní vzdělávací semináře pro mladé lidi z Česka a Německa, případně další jednodenní česko-německé akce. Termín přihlášek do 30. 6. 2018

   

  2)    Spolek Vetriebene – Integration – Verständigung e.V. Stuttgart nabízí mladým lidem z Česka účast na jednoletém dobrovolnickém projektu. Jsme skupina křesťanských spolků, která se snaží oživovat německo-česko-slovensko-polské sousedství, podporovat společné vztahy se zeměmi jižní Evropy a z křesťanského hlediska se zasazovat o sjednocenou Evropu. Termín přihlášek do 15. 7. 2018

   

   

  3)     djo-Deutsche Jugend in Europa – Bundesverband e. V. Berlín, Německo, hledá od 1. 9. 2018 na dobu jednoho roku dobrovolníka nebo dobrovolnici. djo-Deutsche Jugend in Europa je veřejně prospěšný nezávislý svaz mládeže činný v oblasti interkulturní práce s mládeží. Zasazujeme se o sjednocenou a demokratickou Evropu, ve které je rozdělující charakter hranic překonán. V rámci mezinárodní práce s mládeží, kulturního vzdělávání a integrace organizujeme setkání a výměny mládeže zaměřené na porozumění a usmíření.

   

  4)    Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem nabízí od 1. září 2018 na jeden rok

  dobrovolníkům a dobrovolnicím zapojení v zajímavých organizacích v Sasku. Chcete vědět, jak se pracuje s dětmi v ekologické mateřské škole cocolores? Jak se učí němečtí školáci gymnázia češtinu? Poznat každodenní příběhy zvířat v zooparku Waschleithe? Nebo vás spíše láká poznat tajemství vědy ve školní laboratoři Technické univerzity v Drážďanech?

   

   

   

  Podrobnosti a kontakty pro přihlášky všech nabídek najdete https://www.scribd.com/lists/18059789/Vypsani-dobrovolnick%C3%BDch-mist-v-N%C4%9Bmecku-2018

   

 • bukaschool
 • Pokud ještě nemáte plány na sobotu 2. 6. 2018, navštivte nás v Praze! Česko-Německý fond budoucnosti slaví 20leté výročí a organizuje oslavu na Mánesově mostu. Centrum Bavaria Bohemia se této akce také zúčastní. Informace naleznete na webu ČNFB<http://www.most20.cz/>.


  Česko-německý štamtiš se bude poprvé konat na české straně hranice – a sice ve středu 6. 6. v restauraci v Rekreačním středisku Rybník. Starosta obce Rybník, Miroslav Kadlec, pohovoří na téma „Všední život v příhraničí“. Na tuto akci vyráží autobus z Plzně (informace níže). Štamtiš se v budoucnu bude konat vždy střídavě v obci Rybník a v pizzerii La Strada v Schönsee. Těšíme se na Vaši účast.

  V rámci našeho projektu „Barokní region Čechy-Bavorsko“, financovaného z prostředků EU (Cíl EÚS), čeká návštěvníky řada kulturních akcí – mimo jiné také koncerty znamenitého barokního orchestru „BBB-2018“ pod vedením Prof. Josefa Blanka, které se konají v nádherných barokních památkách (v rámci barokního festivalu v Mariánské Týnici, ve městě Plattling, Tachově a v obci Stadlern).

  V sobotu 30. 6. 2018 se můžete těšit na 1. Česko-bavorskou slavnost přátelství: řemeslný trh, české a bavorské pochoutky, hudba z obou stran hranice, přehlídka typické módy let 1918 – 1993 a mnoho dalšího. Slavnost se koná v rámci projektu „Od panevropské myšlenky do společného domu Evropy“ za podpory Euregia Egrensis.


  Centrum Bavaria Bohemia je od roku 2016 z pověření bavorského Ministerstva kultury oficiálním Koordinačním místem pro česko-bavorskou kulturní spolupráci. CeBB poskytuje kontakty na kooperační partnery, odpovídá na otázky v oblasti přeshraniční kulturní výměny či informuje o možnostech přeshraničních dotací. V případě zájmu se na nás můžete kdykoliv obrátit.
  ► Informace o Koordinačním místě<http://bbkult.net/redaktion/details/14907091879195.html>
  ► Aktuální zveřejněné nabídky<http://bbkult.net/redaktion/2015-pilsen-aktuell.html>

  Spolek Bavaria Bohemia e.V. se zasazuje o dobrou kulturní spolupráci mezi Čechami a Bavorskem. Téměř 500 členů již podporuje jeho práci. Neváhejte a staňte se také jeho členy!
  ► Informace ke členství<http://www.bbkult.net/redaktion/details/12829116020301.html>

 • Lektor  německého jazyka pro nadnárodní firmu v Ostrově u Stříbra

  Požadavky na uchazeče:

  O místo se může ucházet každý, kdo v nedávné době dokončil studium učitelství pro 2. stupeň základní školy nebo pro střední školy a má v aprobaci německý jazyk nebo kdo v brzké době studium dokončí a je ochoten dojíždět.

  Náplň práce:

  Jedná se o firemní výuku v nadnárodní strojírenské firmě v Ostrově u Stříbra. Výuka bude na dobu neurčitou od září 6.9.2018 každý čtvrtek od 7.30 – 15h s polední přestávkou. Možnost zajištění obědů a možnost časovému přizpůsobení.

  Výuka je individuální, v rozmezí jaz.úrovně A1-B1.

   Finanční ohodnocení:

   300kč/55 min. + náklady na dopravu. Možnost zvýšení platu po prvním semestru.

   Kontakt:

   Bližší informace Vám ochotně poskytne koordinátorka celého projektu paní Michaela Brtnová, tel. +420724920235 nebo na mail.  misa6@seznam.cz

 • Bundestag
 • Asistent/ka pro výuku českého jazyka na reálných školách v Bavorsku

   

  Požadavky na uchazeče:

   

  O místo se může ucházet každý, kdo v nedávné době dokončil studium učitelství pro 2. stupeň základní školy nebo pro střední školy a má v aprobaci německý jazyk nebo kdo v brzké době studium dokončí. Český jazyk nemusí být v aprobaci obsažen, pokud je uchazeč/ka rodilý mluvčí.

   

  Náplň práce:

   

  Asistent/ka nevede kontinuálně samostatnou výuku, ale spolupracuje s místní učitelkou češtiny. Může například odučit jednotlivé hodiny nebo jejich části, podílí se na přípravě materiálů, na organizaci výletů, hospituje v hodinách. Samostatně vede obvykle kroužek češtiny a evtl. doučování. Je zbaven/a povinnosti dozorů a nesmí být nasazován/a jako záskok za nemocné kolegy. Při závěrečné zkoušce přebírá roli druhého hodnotitele ústní zkoušky. Konkrétní náplň práce závisí na domluvě s místní kolegyní a na preferencích asistenta/asistentky. Pracovní úvazek činí 12 hodin týdně.

   

  Finanční ohodnocení:

   

  Asistent/ka je placena formou stipendia, které činí 850 euro měsíčně a které není dále daněno. Bavorské ministerstvo také hradí zdravotní pojištění a pojištění odpovědnosti. Náklady na ubytování a cestovné nejsou ve stipendiu zahrnuty.

   

  Kontakt:

   

  Bližší informace Vám ochotně poskytne koordinátorka celého projektu paní Ladislava Holubová, z OTH Amberg–Weiden

  email <l.holubova@oth-aw.de>

 • CeBB - V dubnu se konal jubilejní 100. česko-německý štamtiš v Pizzerii La Strada v Schönsee a my Vám děkujeme za Vaši hojnou účast. 101. štamtiš proběhne jako obvykle v Pizzerii La Strada první středu v měsíci (2.května). Již nyní si Vás dovolujeme upozornit na 102. štamtiš (6.6.2018), který poprvé proběhne v České republice, a sice v Restauraci Rybník. Návštěvníky budou na štamtiších čekat zajímaví hosté z obou stran hranice, kteří představí zajímavá témata z oblasti kultury, společnosti či všedního života.

Ještě do poloviny května můžete v Centru Bavaria Bohemia zhlédnout dvě fotografické výstavy, a sice „Setkání – Begegnungen“  - fotografický projekt Herberta Pöhnla a Edmunda Sterna, kteří byli mimo jiné vyznamenáni cenou Brückenbauer – Stavitel mostů. Jejich výstavu můžete nyní navštívit také v Maximilianeu v Mnichově, a to do 14. května. Druhá výstava v CeBB nese název „Poběžovice a Pivoň v historických fotografiích ze sbírky Beer“. Využijte například Cykloneděle (29.4.2018) a navštivte tyto výstavy (CeBB je v neděli otevřen od 14 do 17 hodin).

Centrum Bavaria Bohemia je od roku 2016 z pověření bavorského Ministerstva kultury oficiálním Koordinačním místem pro česko-bavorskou kulturní spolupráci. CeBB poskytuje kontakty na kooperační partnery, odpovídá na otázky v oblasti přeshraniční kulturní výměny či informuje o možnostech přeshraničních dotací. V případě zájmu se na nás můžete kdykoliv obrátit.

grjasnowa

 • pracovní staž cz centrum
 • Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Vám předáváme níže uvedenou informaci o nabídce stipendijních pobytů v Japonsku poskytovaných na základě mezinárodní smlouvy
  *JAPONSKO *

  *– Postgraduální stipendia v délce 18-24 měsíců *

  *– Stipendia k absolvování vysokoškolského studia v Japonsku*

  Velvyslanectví Japonska v Praze oznámilo nabídku obou typů stipendií s nástupem v roce 2019.

  Protože japonská strana požaduje předání přihlášek prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, zájemci musí doručit vyplněné přihlášky s přílohami (v angličtině nebo japonštině)**

  *do 24. května 2018 do 12.00 hodin *na adresu: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, odbor mezinárodních vztahů, Karmelitská 529/5, 118 12 Praha 1. **

  *Bližší informace:

  http://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/stipendia/?type_id=5&country_id=18

 • V rámci programu Erasmus+ hledáme celkem tři zájemce o jednoleté zahraniční mobility Evropské dobrovolné služby v Německu od září 2018. Pobyty jsou hrazeny z grantových prostředků a jsou tak pro účastníky zdarma. Nabídka je určena pro mladé lidi do 30 let s  bydlištěm v Česku. Více informací zde.
 • ahk
 • Dobrý den,

  jsem studentkou psychologie na FF UK a ráda bych v rámci výzkumu v diplomové práci nabídla studentům z Vaší katedry možnost zúčastnit se zajímavého psychologického výzkumu. Velmi by mi to pomohlo v realizaci výzkumu. Více informací k výzkumu najdete zde.
  Dotazník k výzkumu zde: https://docs.google.com/forms/d/1qQXI_HrrZiTYumkcz0eHMROuUsHtMhQr8DoTesq_nc4/viewform?edit_requested=true

  Předem Vám velmi děkuji,
  s pozdravem
  Martina Povalová

 • Vážená paní, vážený pane,

  z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy si Vás dovolujeme informovat, že se blíží uzávěrka pro podání žádostí o stipendijní pobyty na Taiwanu (31.3.2018):

  Taiwan Scholarship Programme (víceleté studium ve studijních programech): https://www.roc-taiwan.org/cz_cs/post/2941.html

  Huayu Enrichment Scholarship (kurz mandarínské čínštiny): http://www.roc-taiwan.org/CZ/ct.asp?xItem=587354&ctNode=3375&mp=147.

   Žádosti se předkládají přímo na Tchajpejskou hospodářskou a kulturní kancelář v Praze.

Více informací najdete zde.

 • praktikum
 • ----------------------------

  Termíny v únoru

  ----------------------------

  do 9. 3. 2018 | 19.00 hod. VÝSTAVA „ŽIDOVSKÉ STOPY ČESKO-BAVORSKÉ POHRANIČNÍ OBLASTI“
  Více informací naleznete zde.<http://www.bbkult.net/kalender/details/15121350987694.html>

  do 9. 3. 2018 | 18.00 hod. VÝSTAVA „CHARTA 77 – EVROPANÉ ZA ŽELEZNOU OPONOU“
  Více informací naleznete zde.<http://www.bbkult.net/kalender/details/15150688781514.html>
  .
  12. – 13. 2. 2018 | 19.00 hod. KRÁLOVSKÝ BAVORSKÝ ÚŘEDNÍ SOUD: „TŘI SVATÁ DĚVČATA“
  Spolek "Pašeráci" připravili na masopust divadelní představení, které bude možné zhlédnout v prostorách Centra Bavaria Bohemia v Schönsee. Více infomací naleznete zde.<http://bbkult.net/kalender/details/15149875447609.html>

  20. 2. 2018 | 19.00 hod. PŘEDNÁŠKA „100 LET PO ROCE 1918. ZE STARÉ PO NOVOU EVROPU“ A ZAHÁJENÍ VÝSTAVY „ZNOVUOBJEVENÉ POKLADY SUDET“ BUS
  Přednášející Bernd Posselt, je od r. 1998 zakladatelem Panevropské mládeže Německa a od r. 2008 spolkovým předsedou Sudetoněmeckého krajanského sdružení. Spolu s přednáškou proběhne zahájení výstavy „Znovuobjevené poklady Sudet“ Centra dalšího vzdělávání Cham. Další informace naleznete zde.<http://www.bbkult.net/kalender/details/15150556648071.html>


  ----------------------------

  Výhled na březen

  ----------------------------


  do 9. 3. 2018 | 19.00 hod. VÝSTAVA „ŽIDOVSKÉ STOPY ČESKO-BAVORSKÉ POHRANIČNÍ OBLASTI“
  Více informací naleznete zde.<http://www.bbkult.net/kalender/details/15121350987694.html>

  do 9. 3. 2018 | 18.00 hod. VÝSTAVA „CHARTA 77 – EVROPANÉ ZA ŽELEZNOU OPONOU“
  Více informací naleznete zde.<http://www.bbkult.net/kalender/details/15150688781514.html>
  .
  do 9. 3. 2018 | 19.00 hod. VÝSTAVA „ZNOVUOBJEVENÉ POKLADY SUDET“
  Více informací naleztene zde.<http://www.bbkult.net/kalender/details/15150573332244.html>

  9. 3. 2018 | 17.00 hod. PŘEDSTAVENÍ KNIHY ZNOVUOBJEVENÉ POKLADY SUDET S POSLANCEM BAVORSKÉHO ZEMSKÉHO SNĚMU DR. GERHARDEM HOPPEM BUS
  Tato kniha k výstavě Znovuobjevené poklady Sudet představuje výsledky projektu Centra dalšího vzdělávání Cham a Centra pro Komunitní práci (CpKP) z Plzně. Zdokumentovány jsou historii a životní příběhy Sudet.

  14. 3. 2018 | 19.00 hod. 99. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ
  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky a německy, tentokrát na téma Masopust. Přeshraniční posezení proběhne výjimečně druhou středu v měsíci od 19.00 hod. v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde.<http://www.bbkult.net/kalender/details/15149878113942.html>

  BUS Na takto označené akce jede kulturní autobus z Plzně od KD Peklo. Cena zpáteční jízdenky je 100 Kč.
  Rezervace místenek na čísle 737 281 777 či e-mailu doprava@dataexpres.cz<mailto:doprava@dataexpres.cz> Více informací naleznete zde<http://bbkult.net/redaktion/details/12839372124484.html>.

 • tandem
 • nabídka práce
 •  I letos organizuje tým ahoj.info videoseminář, který se tentokrát koná od 2. do 4. března 2018 v bavorském Waldmünchenu.

  Během semináře se setkají čeští a němečtí účastníci mezi 16 a 26 lety, zábavnou formou se seznámí s jazykem sousední země a společně se budou zabývat různými aktivitami souvisejícími s tématem UPCYCLING, a to vše za pomocí moderních médií.

  Účast na semináři je zdarma, náklady na dopravu budou ze 70 % zpětně uhrazeny. Zkušnosti se střihem videí, počítači ani německým jazykem nejsou vyžadovány.

  Přihlašování je otevřeno do 1.2.2018 na e-mailu adela@ahoj.info
  Dotazy rádi zodpovíme na adela@ahoj.info nebo telefonicky na  +420 377 634 757.

   Více informací zde.

 • ----------------------

   Termíny v říjnu  

   ----------------------

   

  do 26. 10.                                 VÝSTAVA „BARVA NA ULICI“

  Mezinárodní výstava "Barva na ulici" představuje výtvarné umění mimo výstavní síně. Výtvarníci z České republiky a z Německa vytvoří velkoformátové obrazů, které budou vystaveny na fasádě budovy CeBB. Další informace naleznete zde.

   

  4. 10. 2017 | 19.00 hod.            94. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ

  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky a německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde.

   

  24. 10. 2017 | 18.30 hod.          BB-TALK NA TÉMA „ČECHY PO PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH“

  V Čechách probíhají každé čtyři roky volby do parlamentu. Dle aktuálních prognóz volby nepřežije koalice ČSSD (sociální demokraté) s ANO, strana miliardáře Babiše, a KDU-ČSL (křesťanští demokraté). Jak se čeští voliči rozhodnou? Bude vše pokračovat nebo volby vše změní? Novináři z Německa a Čech budou diskutovat na bb-talku o výsledku voleb a odhadovat politickou budoucnost a směr, kterým se politika na další čtyři roky vydá.Další informace naleznete zde.

   BUS

   

  26. 10. 2017 | 18.00 hod.          ZAHÁJENÍ VÝSTAVY „SKRYTÁ MÍSTA“

  Galerie Klenová Vás srdečně zve na zahájení výstavy „Skrytá místa“, která představí výsledky týdenního komiksového česko-německého sympozia, kterého se zúčastnilo devět umělců z Čech a Německa. Další informace naleznete zde.

   BUS

   

  --------------------------

   Výhled na listopad

   --------------------------

   Do 31.12.2017                         VÝSTAVA „SKRYTÁ MÍSTA“

   

  8. 11. 2017 | 19.00 hod.            95. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ

  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky a německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee.

   

  26. 11. 2017                             ČLENSKÁ SCHŮZE SPOLKU BAVARIA BOHEMIA E.V.

  Pozvánka na každoroční členskou schůzi spolku spolu s programem zasedání bude zveřejněna začátkem listopadu.

   

  BUS      Na takto označené akce jede kulturní autobus z Plzně od KD Peklo. Cena zpáteční jízdenky je 100 Kč.

   Rezervace místenek na čísle 737 281 777 či e-mailu doprava@dataexpres.cz Více informací naleznete zde.

 • cebb
 • ------------------------

  Termíny v srpnu

  ------------------------
  srpen 2017 Letní výstava "Životní prostory"
  Umělecké dílo "Životní prostory" vytvořili žáci uměleckých škol Cham, Kalmreuth a Domažlice během posledního červnového víkendu na společném workshopu v CeBB. Zpracovávali téma "Kde bys chtěl žít, co je tvůj životní sen a co je tvůj životní prostor". Další informace naleznete zde<http://www.bbkult.net/kalender/details/14933825377435.html>.
  2. 8. 2017 | 19.00 hod. 92. Česko-německý štamtiš
  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky či německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde<http://www.bbkult.net/kalender/details/15010487405276.html>.
  26. 8. 2017 | 19.00 hod. 12. Noc s hudbou a pivem
  BUS
  Poslední srpnovou sobotu bude v regionu Schönsee opět Česko-bavorská noc s hudbou a pivem. Spolek Bavaria Bohemia e.V. zve přátele lidové muziky a tance v sobotu 26. 8. 2017 na v pořadí již 12. Česko-bavorskou noc s hudbou a pivem ve Weidingu. Ve třech hostincích "Zur Post", "Zum Frauenstein" a "Weidinger Hof" budou od 20:00 hod. pro pobavení hostů střídavě hrát tři české a tři bavorské kapely.
  Všechny kapely se na podiu vystřídají a budou potěšeny, když se dostaví hodně hostů a bude se i řádně tancovat. K hudbě budou hostinští servírovat bavorské a české pivo a speciality z hornofalcké a české kuchyně. Další informace naleznete zde<http://www.bbkult.net/kalender/details/15010489217187.html>.


  ----------------------

  Výhled na září

  ----------------------
  Do 21.9. 2017 Letní výstava "Životní prostory"
  Umělecké dílo "Životní prostory" vytvořili žáci uměleckých škol Cham, Kalmreuth a Domažlice během posledního červnového víkendu na společném workshopu v CeBB. Zpracovávali téma "Kde bys chtěl žít, co je tvůj životní sen a co je tvůj životní prostor". Další informace naleznete zde<http://www.bbkult.net/kalender/details/14933825377435.html>.

  6. 9. 2017 | 19.00 hod. 93. Česko-německý štamtiš
  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky a německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde<http://www.bbkult.net/kalender/details/15010488463886.html>.

  21. 9. 2017 | 18.00 hod. Zahájení výstavy Barva na ulici
  BUS
  Již tradiční výstava českých a německých malířů "Barva na ulici", která je pokaždé instalována na venkovní fasádu budovy Cebbu, se letos zabývá tématem Město.

  BUS Na takto označené akce jede kulturní autobus z Plzně od KD Peklo. Cena zpáteční jízdenky je 100 Kč.
  Rezervace místenek na čísle 737 281 777 či e-mailu doprava@dataexpres.cz<mailto:doprava@dataexpres.cz> Více informací naleznete zde<http://bbkult.net/redaktion/details/12839372124484.html>.

 • Gymnasium Zwiesel ist auf der Suche nach einem Fremdsprachenassistenten (m/w) für eine tschechische Einführungsklasse am Gymnasium Zwiesel.

   

  Kurze Erläuterung der Einführungsklasse:

  17 tschechische Schülerinnen und Schüler besuchen ab dem Schuljahr 2017/18 die 10. Klasse am Gy Zwiesel. Hier werden sie in einer eigenständigen Klasse unterrichtet, um intensiv an der Verbesserung des Deutschen zu arbeiten. Außerdem sollen sie am Ende der 10. Jahrgangsstufe in allen Fächern auf dem gleichen Niveau sein wie die deutschen Schüler, um dann die 11. und 12. Jahrgangsstufe gemeinsam mit den deutschen Schülern bestreiten und das bayerische Abitur absolvieren zu können.

   

  Fremdsprachenassistent:

  Für diese Klasse sind wir auf der Suche nach einem Fremdsprachenassistenten, der die Klasse im Unterricht gemeinsam mit einem Fachlehrer betreut, vor allem im Hinblick auf Verständnisprobleme.

  Der Fremdsprachenassistent sollte am besten ein Schuljahr 2017/18 (oder alternativ 2 Assistenten jeweils ein halbes Jahr) bei uns am Gymnasium in Zwiesel ein Praktikum/Auslandssemester oder Ähnliches absolvieren.

  Es sollte ein tschechischer Muttersprachler sein, der optimalerweise die Fächer D und Ts studiert. Andere Fächerverbindungen sind auch denkbar. Die Vergütung beträgt ca. 800 Euro/Monat.

   

  Falls sich Interessenten finden, können sie an Herrn Eibauer wenden  (Hans.Eibauer@cebb.de).

 • -------------------------

  Termíny v červnu

  -------------------------
  7. 6. 2017 | 19.00 hod. 90. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ
  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky a německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde<http://bbkult.net/kalender/details/14890442069611.html>.

  27.6.2017 - září 2017 VÝSTAVA "LEBENSRÄUME" | "ŽIVOTNÍ PROSTORY"
  Umělecké dílo "Životní prostory" vznikne na workshopu o víkendu od 23. do 25. června, kdy se v CeBBu setkají žáci a žákyně uměleckých škol Kalmreuth, Cham a jejich českých partnerských škol. Tématem výstavy pro letošní rok je "Kde a jak bys chtěl žít, jaký je tvůj životní prostor a jaký by byl tvůj životní sen." Děti budou vyprávět pomocí barvy, konstrukce, tisku, plochy, textu a formy o svých přáních, vzdálených zemích nebo o místech, ve kterých žijí. Další informace naleznete zde<http://bbkult.net/kalender/details/14933825377435.html>.


  ----------------------------

  Výhled na červenec

  ----------------------------
  červenec 2017 VÝSTAVA "LEBENSRÄUME" | "ŽIVOTNÍ PROSTORY"
  Další informace naleznete zde<http://bbkult.net/kalender/details/14933825377435.html>.

  5. 7. 2017 | 19.00 hod. 91. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ
  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky a německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde.<http://www.bbkult.net/kalender/details/14962121763780.html>

  30. 7. 2017 48. JEZERNÍ SLAVNOST V SCHÖNSEE BUS
  Jezerní slavnost v Schönsee je jednou z nejkrásnějších a nejpestřejších městských slavností v celé Horní Falci. Každý rok dorazí přes 10.000 hostů. Na jezerní slavnosti hraje živá hudba na osmi pódiích, probíhá diskotéka pod širým nebem u vodního kola. Všude se nachází spousty zahradních pivnic, barů a stánků, u nichž je k dostání mnoho pochoutek. Od 18 hodin bude otevřen bb-bar v CeBB. Další informace naleznete zde<http://www.bbkult.net/kalender/details/14962121763780.html>.

  BUS Na takto označené akce jede kulturní autobus z Plzně od KD Peklo. Cena zpáteční jízdenky je 100 Kč.
  Rezervace místenek na čísle 737 281 777 či e-mailu doprava@dataexpres.cz<mailto:doprava@dataexpres.cz> Více informací naleznete zde<http://bbkult.net/redaktion/details/12839372124484.html>.

 • aupair
 • Vážené dámy, vážení pánové,

  ráda bych Vás informovala o Mezinárodní parlamentním stipendiu Německého spolkového sněmu. IPS je program Německého spolkového sněmu a tří berlínských univerzit - Svobodné univerzity, Humboldtovy univerzity a Technické univerzity. V jeho rámci jsou každoročně přibližně 120 mladým absolventům vysokých škol z 41 zemí, k nimž patří i Česká republika, udělována stipendia.
  Cílem programu je zblízka se seznamovat s průběhy politických jednání a s procesy demokratických rozhodování a samozřejmě také podporovat a utužovat vztahy Německa s účastnickými zeměmi. Stipendisté pracují v kanceláři poslance a zároveň jsou zapsaní na berlínské univerzitě. Mohou se tak také účastnit přednášek a akcí spojených s výukou.

  Výběrové řízení
  Budoucí stipendisté jsou vybírání ve dvoukolovém výběrovém řízení. K ústnímu pohovoru před několika člennou komisi postupují úspěšní uchazeči z písemného kola. Ve výběrové komisi je zastoupen poslanec Spolkového sněmu, zástupce správy Spolkového sněmu, zástupce jedné z berlínských univerzit a zástupce německého velvyslanectví v Praze.

  Uchazeči musí mít české státní občanství, ukončené VŠ vzdělání (bakalářský nebo magisterský stupeň), velmi dobré znalosti němčiny (minimálně úroveň B2 společného evropského referenčního rámce) a zájem o současné politické a společenské souvislosti. Uchazeči nesmějí být starší 30 let.

  Více informací o stipendiu a přihlášku naleznete zde: http://www.bundestag.de/europa_internationales/internat_austausch/ips/tschechien/245058

  Přihlášky je možné zasílat na info@prag.diplo.de do 30.června 2017.

 • Nabízím praktikum němčiny na1-3 měsíce na úrovni osobního asistenta/-tky.

  Korektury v NJ (7 hod týdně) a překlady NJ-ČJ (max. 2 hod týdně) - jedná se o osobní dokumentaci.

  Základy MS Office podmínkou.

  (Edith Schleinitz-Gentilucci, Humboldtstr. 86, 90459 Nürnberg, mobil: 0049/1782923895, eles.van.dux@hotmail.de)

 • české centrum víden

 • Je vypsané výběrové řízení na pozici referent/ka oddělení vnějších vztahů odboru kancelář hejtmana. Práce na této pozici zahrnuje především organizování a zajišťování pracovních cest hejtmana a členů Rady Plzeňského kraje do zahraničí, zajišťování a přijímání zahraničních, státních a jiných významných návštěv hejtmanem a členy rady kraje a tlumočení během těchto návštěv. Více informací v příloze.
 • -------------------------

  Termíny v květnu

  -------------------------
  Do 14. 5. 2017 VÝSTAVA "ZELENÁ STŘECHA EVROPY"
  Autorem výstavy je Berndt Fischer, který již přes 40 let vášnivě fotografuje přírodu a zvířata. Fotografie vybral ze své publikace "Les", kterou zasvětil zelené střeše Evropy. Na svých snímcích zachytil zvláštnosti krajiny a v ní žijící zvířata a rostliny dříve nepřístupného příhraničního prostoru od Smrčin až k Pasovu. Další informace naleznete zde<http://www.bbkult.net/kalender/details/14883487816078.html>.

  3. 5. 2017 | 19.00 hod. 89. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ
  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky a německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde<http://bbkult.net/kalender/details/14890442069611.html>.

  28. 5. 2017 | 16.00 hod. ZÁVĚREČNÝ KONCERT HUDEBNÍHO WORKSHOPU
  Během posledního květnového víkendu se setkají mladí muzikanti z hudební školy v Chamu a ZUŠ Domažlice, aby společně natrénovali skladby, které pak zahrají na závěrečném koncertě, který se bude konat v neděli 28. května. Tento workshop probíhá v rámci projektu Kultura bez hranic - Setkávání Čechy Bavorsko, který je financován Česko-Německým fondem budoucnosti. Další informace naleznete zde<http://bbkult.net/kalender/details/14909522746810.html>.
  BUS


  -------------------------

  Výhled na červen

  -------------------------
  7. 6. 2017 | 19.00 hod. 90. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ
  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky a německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde<http://bbkult.net/kalender/details/14890442069611.html>.

  27.6.2017 - září 2017 VÝSTAVA "LEBENSRÄUME" | "ŽIVOTNÍ PROSTORY"
  Umělecké dílo "Životní prostory" vznikne na workshopu o víkendu od 23. do 25. června, kdy se v CeBBu setkají žáci a žákyně uměleckých škol Kalmreuth, Cham a jejich českých partnerských škol. Tématem výstavy pro letošní rok je "Kde a jak bys chtěl žít, jaký je tvůj životní prostor a jaký by byl tvůj životní sen." Děti budou vyprávět pomocí barvy, konstrukce, tisku, plochy, textu a formy o svých přáních, vzdálených zemích nebo o místech, ve kterých žijí. Další informace naleznete zde<http://bbkult.net/kalender/details/14933825377435.html>.


  BUS Na takto označené akce jede kulturní autobus z Plzně od KD Peklo. Cena zpáteční jízdenky je 100 Kč.
  Rezervace místenek na čísle 737 281 777 či e-mailu doprava@dataexpres.cz<mailto:doprava@dataexpres.cz> Více informací naleznete zde<http://bbkult.net/redaktion/details/12839372124484.html>.

 • VAPC
 • Zastupitelstvo města Úterý v severozápadní části Plzeňského kraje zvažuje vypsání výběrového řízení na místo ředitelky/ředitele školy s nástupem před zahájením nového školního roku.

  O vypsání výběrového řízení bude rozhodnuto na základě předběžného vyhodnocení zájmu k datu 14. května. Prosím proto, aby mě zájemci nejpozději 10. května kontaktovali na níže uvedené emailové adrese nebo telefonním čísle. Rád jim samozřejmě také poskytnu podrobnější informace.

  Úterý je městečko s necelými 500 obyvateli (včetně přilehlých obcí). Základní škola je malotřídka s 1.-5. třídou a asi 25 žáky, v mateřské škole je kolem 15 dětí. Úterý má pravidelné autobusové spojení např. s Plzní (4 přímé spoje denně v každém směru), cesta autem na okraj Plzně trvá méně než 30 minut. Pro ředitelku resp. ředitele bude v případě potřeby v dohledné budoucnosti k dispozici obecní byt.

  Kontakt: Tomáš Kaiser
  člen zastupitelstva města Úterý
  +420 722 680 699
  tomas@utery.eu

 • AKCE V CeBBU V SCHÖNSEE

  --------------------------

  Termíny v dubnu

  --------------------------
  5. 4. 2017 | 19.00 hod. 88. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ
  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky či německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde<http://www.bbkult.net/kalender/details/14883517444147.html>.
  6. 4. 2017 | 19.00 hod. ZAHÁJENÍ VÝSTAVY "ZELENÁ STŘECHA EVROPY"
  BUS
  Autorem výstavy je Berndt Fischer, který již přes 40 let vášnivě fotografuje přírodu a zvířata. Fotografie vybral ze své publikace "Les", kterou zasvětil zelené střeše Evropy. Na svých snímcích zachytil zvláštnosti krajiny a v ní žijící zvířata a rostliny dříve nepřístupného příhraničního prostoru od Smrčin až k Pasovu. Výstava potvrá do 11.5.2017. Další informace naleznete zde<http://www.bbkult.net/kalender/details/14883487816078.html>.
  20. 4. 2017 | 18.00 hod. MULTIVIZE "ZELENÁ STŘECHA EVROPY"
  BUS
  Další informace naleznete zde<http://bbkult.net/kalender/details/14909521531033.html>.


  ------------------------

  Výhled na květen

  ------------------------
  Do 14. 5. 2017 VÝSTAVA "ZELENÁ STŘECHA EVROPY"
  Další informace naleznete zde<http://www.bbkult.net/kalender/details/14883487816078.html>.

  3. 5. 2017 | 19.00 hod. 89. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ
  Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky a německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde<http://bbkult.net/kalender/details/14890442069611.html>.

  28. 5. 2017 | 16.00 hod. ZÁVĚREČNÝ KONCERT HUDEBNÍHO WORKSHOPU
  Během posledního květnového víkendu se setkají mladí muzikanti z hudební školy ve městě Furth im Wald a ZUŠ Domažlice, aby společně natrénovali skladby, které pak zahrají na závěrečném koncertě, který se bude konat v neděli 28. května. Tento workshop probíhá v rámci projektu Kultura bez hranic - Setkávání Čechy Bavorsko, který je financován Česko-Německým fondem budoucnosti. Další informace naleznete zde<http://bbkult.net/kalender/details/14909522746810.html>.

  BUS Na takto označené akce jede kulturní autobus z Plzně od KD Peklo. Cena zpáteční jízdenky je 100 Kč.
  Rezervace místenek na čísle 737 281 777 či e-mailu doprava@dataexpres.cz<mailto:doprava@dataexpres.cz> Více informací naleznete zde<http://bbkult.net/redaktion/details/12839372124484.html>.

 • V rámci přednášky multikulturní výchovy se uskuteční workshop na téma Jak pracovat s tématy migrace a identity. Lektorují zástupci METY, společnosti pro příležitosti mladých migrantů a zástupci UNHCR (Úřad vysokého komisaře při OSN pro otázky uprchlictví). Termín a místo konání: pondělí 10.4. 2017 od 17:30 na katedře pedagogiky v CH 204.

 • Gymnázium Sušice hledá němčináře od září 2017, kontakt a více informací na www.gymsusice.cz

 • kynžvart
 • junge aktion
 • pivovar
 • cebbGFPS
 • evr. parlament
 • brücke
 • -----------------------

   Termíny v březnu  

   --------------------------

   1. 3. 2017 | 19.00 hod.            87. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ

   Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky či německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde.

   ------------------------

   Výhled na duben

   ------------------------

   5. 4. 2017 | 19.00 hod.            88. ČESKO-NĚMECKÝ ŠTAMTIŠ

   Pravidelný štamtiš se všemi, kteří se rádi setkávají, poznávají nové tváře a rádi si popovídají česky či německy. Přeshraniční posezení proběhne jako obvykle první středu v měsíci od 19.00 h v pizzerii La Strada v Schönsee. Další informace naleznete zde.

   

  6. 4. 2017 | 18.00 hod.            ZAHÁJENÍ VÝSTAVY „ZELENÁ STŘECHA EVROPY“

  BUS

  Autorem výstavy je Berndt Fischer, který již přes 40 let vášnivě fotografuje přírodu a zvířata. Fotografie vybral ze své publikace „Les“, kterou zasvětil zelené střeše Evropy. Na svých snímcích zachytil zvláštnosti krajiny a v ní žijící zvířata a rostliny dříve nepřístupného příhraničního prostoru od Smrčin až k Pasovu. Výstava potvrá do 11.5.2017. Další informace naleznete zde

  BUS      Na takto označené akce jede kulturní autobus z Plzně od KD Peklo. Cena zpáteční jízdenky je 100 Kč.

   

  Rezervace místenek na čísle 737 281 777 či e-mailu doprava@dataexpres.cz Více informací naleznete zde.

 • Nabídka lektorství německého jazyka v jazykové škole Jipka v Plzni.

jipka

 • na cesty
 • Putovní výstava Kde jsem doma?

  Výstava divákovi přibližuje rozmanitost vnímání smyslu domova v očích jednotlivce a rovněž mu poskytuje prostor k uvědomění si hodnot, které pro něj osobně domov znamenají. Soubor zachycuje rozhovory a zásadní citáty zpovídaných jednotlivců. Motiv domova a cesty k objevení vlastní definice pojmu je pak zřetelná jak z výpovědí, tak vizuálu plakátové výstavy.

  Výstava se uskuteční již 13. února od 16:00 v Univerzitní knihovně Západočeské univerzity (Univerzitní 18, Plzeň). Registrace předem není nutná.

  Program bude poskládán do jednoho souvislého bloku, kdy po krátkém slovu na úvod a hudebním vystoupení bude celá výstava přístupná k nahlédnutí. Těšit se můžete rovněž na možnost dozvědět se o činnosti Česko-německého fóra mládeže a pohovořit s jednotlivými členy.

  Aktuální informace můžete nalézt na facebookové události zde.

  Těšíme se na Vaši návštěvu!

  Za skupinu Domovu na stopě

  Kateřina Kabátová

  Mluvčí Česko-německého fóra mládeže

  mluvci@cnfm.cz | sprecher@ dtjf.de

 • "Sháním práci v Německu a neumím skoro nic. Chtěl bych připravit na vstupní pohovor a podchytit základy. Rád bych našel někoho, kdo mi s doučováním pomůže. Kontaktovat mě můžete na 602295988. Díky, s pozdravem Honza Kroutil."

 • Sportovní a podnikatelská střední škola, s.r.o. přijme vyučujícího předmětu německý jazyk - ideálně v kombinaci s ruským jazykem. Nástup možný ihned, úvazek cca 19 vyučovacích hodin/týden (zástup za dlouhodobou nemoc). Kontaktní osoba Mgr. Martin Karlovec, zástupce ředitele školy (m.karlovec@sapss-plzen.cz nebo 724 177 690)

 • Máte rádi knihy a hledáte práci? Rakouská a německá knihovna SVKPL hledají knihovníka/knihovnici. Více info zde.

Patička